fbpx
Close

Chizoba vedas Poitiersi võiduni lähikonkurendi üle, Saare tööandja tõusis esiliigas tabeliliidriks

Chizoba Neves Atu. | Foto: klubi koduleht

Prantsusmaa kõrgliigas teenis hooaja kolmanda võidu Renee Teppani ja Chizoba Neves Atu koduklubi Poitiers, kes alistas lähirivaali Ajaccio. Prantsusmaa esiliigas tõusis Kevin Saare tööandja Saint-Quentin tabeliliidriks.

Eesti rahvuskoondislase Renee Teppanita mänginud Poitiers alistas eile õhtul lähima jälitaja Ajaccio tulemusega 3:1 (25:22, 27:25, 25:27, 26:24). Korraliku esituse tegi veel eelmisel hooajal Credit24 Meistriliigas Pärnu Võrkpalliklubi särki kandnud Chizoba, kes tõi üleplatsimehena 26 punkti (+18). Brasiillane realiseeris 47 tõstest 24 (51%), lisaks sai ta kirja ka kaks edukat sulustamist. Kaotajatele tõid nii Axel Trutšev kui ka Wassim Ben Tara 14 punkti (kasutegur vastavalt +7 ja +10). Statistika.

Liigatabelis hoiab Poitiers Toursi (Timo Tammemaa), Pariisi (Ardo Kreek) ja Chaumonti (Hindrek Pulk) järel 8 punktiga 11. positsiooni. Ajaccio on sama punktiarvuga koht tagapool.

Järgmine kohtumise peab Poitiers 19. novembril, kui võõrsil minnakse vastamisi liiga liidri Rennes’ga.

Prantsusmaa esiliigas sai ühe kaotuse kõrvale hooaja viienda võidu Kevin Saare leivaisa Saint-Quentin, kes alistas kodusaalis 3:0 (25:23, 25:18, 25:17) Plessis Robinsoni. Võitjate poolel tegi suurepärase mängu diagonaalründaja Strahinja Brzakovic, kes tõi kohtumise parimana 20 punkti ja tema efektiivsusnäitaja oli +19. Muideks, Brzakovic pallis eelmisel hooajal koos eestlasega Šveitsi kõrgliigaklubis Luzerni Volleys. Saar mänguaega ei teeninud. Kaotajate resultatiivseim oli Martin Jambon 11 punktiga (+2). Statistika.

Paremusjärjestuses tõusis Saint-Quentin esiliiga liidriks, olles viie mänguga kogunud 12 punkti. Sama palju punkte on ka Saint-Nazairel, kellega eestlase koduklubi läheb järgmises voorus vastamisi. Kohtumine peetakse 22. novembril.

Eliise Hollase ja Polina Bratuhhina-Pitou leivaisa Terville ei suutnud tabeliliidri Mulhouse vastu enamat, kui võita üks geim. Favoriit võttis võidu tulemusega 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 25:13). Selleks hooajaks esiliigast kõrgemasse seltskonda tõusnud Terville parim oli 21 punktiga (+12) Julia Kavalenka. Nii Hollas kui ka Bratuhhina-Pitou olid hädas rünnakuga, kui esimene suutis 7 tõstest maha lüüa 2 (29%) ja teine 30 tõstest 7 (23%), lisaks sai Bratuhhina-Pitou kirja ka ühe serviässa. Seega Hollaselt 2 punkti (+1) ja Bratuhhina-Pitoult 8 punkti (+1). Mulhouse parim oli Laetitia Moma Bassoko, kes tõi 23 punkti (+15). Statistika.

Turniiritabelis hoiab Terville seitsme punktiga 11. positsiooni.

Järgmise kohtumise peab eestlannade koduklubi 23. novembril, kui vastu võetakse tabeli neljas naiskond Cannes.

scroll to top