Võimsalt mängu tagasi tulnud TÜ/Bigbank viigistas finaalseeria, TLÜ/Kikase põhitegija eksamil

Laura Reiter (nr 8) ja Tartu Ülikool/Bigbank tulid seerias ilusa võiduga mängu tagasi. | Foto: Leedu võrkpalliliit

Tartu Ülikool/Bigbank alistas Eesti naiste meistrivõistluste finaalseeria teises mängus Tallinna Ülikool/Kikase kodus tulemusega 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25:20) ja viigistas seeria üks ühele.

TLÜ/Kikas alustas teist kohtumist sarnaselt esimesele hästi ja võitis avageimi 25:21. Mängu murdemomendiks kujunes aga teise geimi lõpuosa, kus võõrustajad Ingrid Kiiski pika serviseeria toel omakorda 25:21 geimivõidu võtsid ja kohtumise seisu viigistasid. Kolmandas ja neljandas geimis tartlannadele enam vastast ei leidunud ning 25:15 ja 25:20 geimivõitudega kindlustati ka matšivõit.

Tartu tavapäraste rünnakuliidrite ehk Ingris Suvi ja Ingrid Kiiski asemel kerkis täna esile Laura Reiter, kes kogus võitjate resultatiivseimana 16 punkti (+9). Temporündaja Eliise Hollas esines tuntud headuses ja lisas 15 punkti (+11). Suvi sai kirja 11 (+3), Mari Arak 10 (+6) ja Kiisk 9 punkti (-3). Pealinnaklubi tulemuslikem oli Maren Mõrd 18 punktiga (+7), Raili Hunt lisas 12 (0) ja Merilin Paalo 11 punkti (+7). Kokkuvõttes oli Tartu võistkond võrreldes vastastega igas elemendis omajagu teravam.

Kui Tartu poolel naasis algkoosseisu Hollas, kes oli käevigastuse tõttu avamängu vahele jätnud, siis TLÜ/Kikase ridades oli mitmeid kadusid. Neist olulisim reeglina põhikoosseisu kuuluv temporündaja Laura-Liisa Maistega, kes sooritas samal ajal Tallinnas inglise keele eksamit. Teda asendas algkoosseisus 16-aastane ja 192-sentimeetrine Eesti pikim naisvõrkpallur Johanna Sova, kes kogus 3 punkti (0).

Kolme võiduni peetav finaalseeria naaseb homseks Tallinna, kus Kikasel õnnestus kolmapäeval peetud avamängus võtta veenev 3:0 võit. Kohtumine algab kell 18.00.