Eesti kaotas nelja debütandi avamängus Soomele

Eesti naiste võrkpallikoondis Soome vastu | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusnaiskond kaotas täna Tallinnas Audentese Spordikeskuses uue koondisetsükli esimeses mängus 0:3 (34:36, 19:25, 23:25) Soomele. Lisageimi võitsid samuti soomlannad 25:23.

Eesti ja Soome kuulusid mäletatavasti EM-valikturniiril koos E-alagruppi ja pääsesid mõlemad finaalturniirile, mis toimub selle aasta augustis. Esimese omavahelise mängu võitis valikturniiril Soome 3:2, teises jäi peale Eesti 3:1. Euroopa edetabelis, mida uuendati viimati 2018. aasta oktoobris, paikneb Soome 19. ja Eesti 29. kohal. Eesti naiskonna ridades ei tee Soome vastu mänge kaasa vigastatud Kertu Laak ja Kadi Kullerkann ning Prantsusmaa esiliigas karikavõistluste final-four‘i pidavad Kristiine Miilen, Kristel Moor, Polina Bratuhhina-Pitou ja Eliise Hollas. Soome mängib sisuliselt oma parimas koosseisus.

Avageimi kaotasid võõrustajad täna pingelise heitluse järel 36:34. Geim kestis pisut üle 40 minuti. Teiseks ja kolmandaks geimiks eestlannade hoog rauges ning vaatused kaotati vastavalt 19:25 ja 23:25, seega kogu mäng 3:0 põhjanaabritele.

Eestlannade parimaks kerkis 20 punktiga (+10) Nette Peit, teda toetas 17 silmaga (+8) Anu Ennok. Eesti vastuvõtt oli 51%, rünnak 30%, lisa tuli 13 bloki ja 6 ässa näol. Eesti eest tegid debüüdi Jade Šadeiko (8 punkti), Mari Arak (3 punkti), Kätriin Põld ja Nathalie Anett Haidla.

Võitjatele tõi kõige rohkem punkte Piia Korhonen (16, efektiivsus +8). Soomlannade vastuvõtt oli 52%, rünnak 35%, lisaks löödi 5 ässa ja saadi 13 blokki.