fbpx
Close

Eesti koondis peab tänavu hakkama saama kolme põhimeheta, võimalus antakse kahele uuele mängijale

Ardo Kreek ja Renee Teppan jäävad tänavu koondisemängudest eemale. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond alustas täna 23 mängijaga esimest ettevalmistustsüklit uue peatreeneri, prantslase Cedric Enardi juhendamisel.

Tänavu suvel, mil Eesti peab koroonaviiruse leviku tõttu vaid sõpruskohtumisi, jäävad rahvusmeeskonna tegemistest eemale diagonaalründajad Renee Teppan ja Hindrek Pulk ning temporündaja Ardo Kreek. Kui kaks esimest taastuvad õlavigastusest – Pulk käib valu tõttu hetkel erinevatelt arstidelt abi otsimas -, siis Kreek palus suve vabaks mullu lisa saanud perele viidates.

Prantslasest loots lootis viimase hetkeni, et lõppenud hooajal Prantsusmaal ja Belgias mänginud Teppan õnnestub koondisse tuua, olgugi et pärnumaalane oli kevadel juba mõista andnud, et ilmselt jätab ta tänavuse koondisesuve vahele.

“Rääkisin Reneega ja usun kindlalt, et koondise juures olemine aitaks tal vigastusest kõige paremini taastuda, kuid seekord läks teisiti. Loomulikult on meil teinegi kõrgest klassist diagonaalründaja Oliver Venno, kuid me vajaksime, et ka Renee oleks meeskonna juures. Prantsusmaal on öelnud mitmed ajakirjanikud, et sel suvel pole ju ühtegi tähtsat mängu, kuid kõik, millega me sel suvel tegeleme, on pühendatud järgmisele aastale, kui me mängime muuhulgas Eestis EM-finaalturniiril,” ütles Enard Võrkpall24.ee’le.

Uute diagonaalründajatena on toodud Teppanit ja Kreeki asendama möödunud hooajal Šveitsi klubis Näfelsis mänginud Taavi Nõmmistu (29) ja Saaremaa Võrkpalliklubile eurosarjamängudes nii mõnegi tähtsa punkti toonud Markus Uuskari (23).

“Need kaks meest on saanud nüüd oma võimaluse,” sõnas koondise uus abitreener Oliver Lüütsepp. “See pole oluline, et nad pääsesid koondisse tänu sellele, et keegi ära langes. Täna on nad laagris kohal ja neil on võimalus jätta endast märk maha.”

Eesti rahvusmeeskonna esimene laager Tartus kestab kolm nädalat. Sõprusmänge peab Eesti tänavu suve teises pooles Soome, Poola ja Lätiga.

Rahvusmeeskonna kandidaadid (sulgudes möödunud hooaja koduklubi):

Sidemängijad: Kert Toobal (Tartu Bigbank), Markkus Keel (Aalsti Lindemans, Belgia), Robert Viiber (Odolena Voda, Tšehhi), Renet Vanker (Tallinna Selver).

Diagonaalründajad: Oliver Venno (Istanbuli Galatasaray, Türgi), Markus Uuskari (Saaremaa VK), Taavi Nõmmistu (Näfels, Šveits)

Nurgaründajad: Robert Täht (Perugia, Itaalia), Kristo Kollo (Galati Arcada, Rumeenia), Keith Pupart (Saaremaa VK), Albert Hurt (Bigbank Tartu), Märt Tammearu (Bigbank Tartu), Andrus Raadik (Sfaxien, Tuneesia), Martti Juhkami (Friedrichshafen, Saksamaa), Stefan Kaibald (Tartu Bigbank).

Temporündajad: Timo Tammemaa (Tours, Prantsusmaa), Andri Aganits (Maaseiki Greenyard, Belgia), Henri Treial (Saaremaa VK), Mart Naaber (Akaa Volley, Soome), Alex Saaremaa (Tartu Bigbank).

Liberod: Silver Maar (Pärnu VK), Johan Vahter (Saaremaa VK), Sten Vahtras (Tallinna Selver).

Peatreener Cédric Enard (Berliini Volley, Saksamaa), abitreenerid Loïc Geiler (Tours, Prantsusmaa) ja Oliver Lüütsepp (Akaa Volley, Soome), ÜKE treener Mirko Fasini (Kemerovo Kuzbass, Venemaa), statistik Alar Rikberg (Tartu Bigbank), mänedžer Robin Ristmäe.

scroll to top