fbpx
Close

Plavinš ja Tocs üllatasid Eesti võrkpallipublikut meeldiva uudisega

Martinš Plavinš. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Kakumäel toimunud Eesti rannavolle karikasarja teine etapp kulmineerus tõelise maailmaklassi matšiga, kui meeste turniiri finaalis alistasid Tokyo olümpiale pääsme juba taganud lätlased Martinš Plavinš ja Edgars Tocs meie esipaari Mart Tiisaare ja Kusti Nõlvaku pingelises lahingus 2:1 (21:11, 19:21, 18:16).

Esmakordselt pärast eelmise aasta oktoobrit võistlusolukorda tunda ja nautida saanud lätlased olid finaali järel mõistagi õnnelikud.

“See polnud meie jaoks sugugi ainult treeningturniir,” rõhutas 2012. aastal koos Janis Šmedinšiga Londoni olümpial pronksi võitnud Plavinš pärast Haveni sadamas peetud mahedat finaalmängu. “Vastupidi, tugevatel MK-etappidel on 30 paari, kes võivad üksteist võita, aga siin peame me suutma oma parima välja mängida, sest kõik vastased teavad meid ja tahavad just meid alistada. Ja seetõttu on taolised väikesed turniirid alati kõige raskemad.”

“Me oleme väga õnnelikud, sest poolfinaalis esinesime tuule tõttu väga halvasti. Finaali alustasime aga väga hästi. Teises geimis said Kusti ja Mart mängu tagasi ning kolmandas nägime juba tõelist finaali, kus meil õnnestus mitu matšpalli kaitsta ja esikoht endale võtta,” lisas 35-aastane Plavinš.

“Mart ja Kusti mängisid väga hästi. Nad tõestasid eelmisel hooajal, et on võimelised mängima maailmatasemel. Kui MK-sari saab tänavu jätkuda, siis arenevad nad veel kindlasti edasi,” tunnustas Tocs finaalivastaseid.

Küsimusele, kas maailma 17. duo lubab, et tänu heale korraldusele ja atmosfäärile tulevad nad tänavu veel Eestisse mängima, kõlas kiire ja veidi üllatav vastus: “Muidugi tuleme! Me mängime kõigil allesjäänud etappidel ehk Pärnus ja Tartus. Ainult finaaletapil Paides me ei osale.”

Tipptasemel rannavõrkpalli näeb Eestis uuesti seega juba juuli teisel nädalavahetusel Pärnus.

 

View this post on Instagram

 

Milline turniir! Ja palju õnne lätlastele esikohtade puhul – labi!

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee) on

scroll to top