fbpx
Close

Eesti koondise abitreener võitis Prantsusmaa karikafinaalis Micellit ja Kullerkannu

Venelles’i naiskond koos peatreener Alessandro Oreficega (paremal). | Foto: klubi koduleht

Prantsusmaal peeti pool aastat kavandatust hiljem naiste karikavõistluste finaalturniir, kus esikoha pälvis Eesti koondise abitreeneri Alessandro Orefice juhendatav Venelles’i klubi, kes alistas pühapäevases finaalis kindlalt 3:0 (22, 18, 20) meie rahvusnaiskonna peatreeneri Lorenzo Micelli võistkonna Le Cannet’. Finaali statistikat pole prantslased seni internetiavarusse paisanud.

“Olen väga uhke oma võistkonna üle. See on hea algus. Mängijad tegid selle tiitli nimel palju tööd. Loodan, et meie teekond kujuneb pikaks. Mis on meie eesmärk meistrivõistlustel? Meie eesmärk on võistkonna ja klubina kasvada ning pääseda eurosarja. See on meie esimene eesmärk,” ütles Orefice pärast finaali Prantsusmaa võrkpalliliidu kodulehele.

Venelles’i naiskonna võitu võib pidada omamoodi muinasjutuks, sest möödunud hooajal lõpetas klubi põhiturniiri alles kaheksandana. Pealegi on Orefice sel tasemel peatreeneri rollis esmakordselt.

Laupäevastes poolfinaalides alistas Le Cannet meie temporündaja Liis Kullerkannu hea mängu toel (12 punkti, +9) 3:2 (-23, 22, -23, 22, 15) Cannes’i, Venelles sai aga 3:0 (24, 20, 23) jagu hilisemast pronksiklubist Mulhouse’ist.

Prantsusmaa kõrgliiga uus hooaeg algab sel nädalavahetusel, kui Le Cannet võõrustab mitmete Eesti koondislaste endist koduklubi Vandoeuvre-les-Nancy’d ja Venelles’ Saint Raphaeli.

Défaite du @volerolecannet face à @pays_aix_venelles_vb 3/0 (22/25 – 18/25 – 20/25) en Finale de la #coupedefrance….

Posted by Volero Le Cannet on Pühapäev, 20. September 2020

scroll to top