fbpx
Close

Eesti võrkpallurid lõid Küprosel pallisaali identsete numbritega auklikuks

Taavi Nõmmistu ja Kevin Saar. | Fotod: Gertrud Alatare ja Siim Semiskar

Küprosel peeti nädalavahetusel kolme kohaliku meeskonna ja Kreeka tipu Ateena Panathinaikose osalusel kontrollturniir, mille poolfinaalis alistas Taavi Nõmmistu koduklubi Nea Salamis 3:1 (25, -21, 34, 21) Kevin Saare ja Nicosia Apoeli.

Eesti koondise kandidaadid kehastusid üheksa- ja kuuekordse Küprose meistri duellis peategelasteks, kogudes üleplatsimeestena mõlemad 25 punkti. Ka efektiivsusnäitaja ja rünnakuprotsent oli põltsamaalasel ja saarlasel sama, vastavalt +13 ja 56. Nõmmistu realiseeris 36 tõstest 20, lisaks lõi ta 3 ässa ja pani 2 blokki. Saar sai nurgaründajale mitteomaselt ülekaalukalt enim tõsteid, 45, ja realiseeris neist 25 (56%). Servi ja blokiga lisa ei tulnud.

Kui Nea Salamise rünnakud olid mitmekülgsemad ja Nõmmistu ei pidanud üksinda punktitegemise pärast muretsema, siis Apoelis paistavad Saare mängukaaslased olevat kaitsespetsialistid, kui sedagi. Meeskonna paremuselt teine punktikütt Lukas Sofokleous tõi nimelt 10 punkti (efektiivsus aga -4).

Pühapäevases pronksikohtumises kaotas Apoel 1:3 (22, -20, -15, -21) Paralimnile. Saar kogus taas oma meeskonna parimana 16 punkti (+8), ent ülejäänud 11 väljakul käinud Apoeli mängijat tõid kokku vaid 30 punkti (-6).

Eileõhtuses finaalis teenis Panathinaikos kindla 3:0 (16, 15, 14) võidu Nea Salamise üle. Mängu statistika pole Küprose klubi mängijate ja poolehoidjateni veel jõudnud ning lõppskoori vaadates ilmselt ei jõua ka.

scroll to top