fbpx
Close

Eesti koondise vangerdused: neli meest saadeti puhkusele, raskekahurvägi võtab ohjad üle

Renee Teppan on tagasi koondises, ent maadleb õlavaluga. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskonnas on toimunud viimastel päevadel olulised vangerdused, sest meeskonna juures on tagasi kuus põhimeest Kert Toobal, Robert Täht, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek ja Rait Rikberg. Ühtlasi sai selgeks koosseis, kellega tegutsetakse kuni Tallinnas toimuva Euroopa Kuldliiga finaalturniiri lõpuni.

Maikuus koondiselaagrit alustanud meestest lahkusid esimestena meeskonnast kaks noort, sidemängija Renet Vanker ja temporündaja Mihkel Varblane. Nemad olid koondises, nagu planeeritud, kuni Euroopa Kuldliiga alguseni.

Pühapäevane võidumäng Hollandi üle jäi sel korral viimaseks nurgaründajatele Kevin Saarele ja Märt Tammearule, liberole Stefan Kaibaldile ja temporündajale Mart Naaberile. 18-aastane Tammearu siirdus seejuures saalist otse randa ning asub koos Timo Lõhmusega valmistuma nii U20 kui U22 EM-iks. Rahvusmeeskonna koosseisu jäi aga muuhulgas Hindrek Pulk, kes on end senistes mängudes heast küljest näidanud ning saab Teppani ja Venno kõrval diagonaalründajana veel tipptasemel võrkpalli nautida.

Eesti koondise abitreeneri ja statistiku Alar Rikbergi sõnul plaanitakse laupäevases kodumängus Horvaatiaga saata väljakule sümbioos äsja saabunud põhimeestest ja nendest, kes juba maikuu algusest koos on treeninud.

“Pikema puhkuse saanud kuuik liitus meeskonnaga eelmisel nädalal ning mänguolukorras saab neid näha esmakordselt laupäeval,” kinnitas Rikberg. “Teppanile teeb valu õlg ja ta läheb peagi uuringutele, kuid teised mehed on enam-vähem korras. Täht on samuti valmis mängima, kuid temaga tegutseme hooaja lõpus seganud jalavigastuse tõttu treeningul rahulikumalt. Proovime teda mitte üle koormata.”

Eesti meeskond kohtub Horvaatiaga Tartus laupäeval kell 20.00, meie naiskond võõrustab kolm tundi varem Hõbeliigas Kreekat.

Eesti rahvusmeeskond:

Sidemängijad: Kert Toobal (Lubini Cuprum, Poola), Markkus Keel (SK Posojilnica Aich/Dob, Austria), Robert Viiber (Odolena Voda, Tšehhi).

Diagonaalründajad: Renee Teppan (Belchatowi Skra, Poola), Oliver Venno (Istanbuli Galatasaray, Türgi), Hindrek Pulk (Tartu Bigbank).

Nurgaründajad: Robert Täht (Izmiri Arkas Spor, Türgi), Andrus Raadik (Savo Volley, Soome), Rauno Tamme (Saaremaa VK), Kristo Kollo (VBC Mondovi, Itaalia).

Temporündajad: Ardo Kreek (Pariisi Volley, Prantsusmaa), Andri Aganits, Timo Tammemaa (mõlemad Maaseiki Greenyard, Belgia), Henri Treial (VBC Mondovi, Itaalia).

Liberod: Rait Rikberg (Tartu Bigbank), Silver Maar (Pärnu VK).

scroll to top