fbpx
Close

Jaani kutsus GP-etappi mängima endise hoolealuse: see on kuidagi teistmoodi eriline kogemus

Karl Jaani (paremal) ja Kevin Soo. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Kiirkasiino rannavolle suvetuur jätkub sel nädalavahetusel Kloogarannas toimuva Mati Vetevoolu mälestusturniiriga, kus lööb kaasa 25 mees- ja 18 naispaari. Üks huvitavamaid duosid on vollesõprade jaoks kahtlemata Timo Lõhmus (21) – Karl Jaani (36), kus noorus ja uljus saab kokku kogemuste ja rahuga.

“Ma pean kahjuks tunnistama, et initsiatiiv tuli minu poolt,” muigab Jaani, kes tipptasemel rannavõrkpallist küll aastate eest juba loobus, ent nii mullu kui ka tänavu Lõhmuse endise paarilise Märt Tammearuga ühe koduse etapi on võitnud. “Mul välgatas, et Timo pole äkki koondises ja saaks mängida. Ja ta oli nõus! Ootan turniiri huviga, sest ma pole Timoga veel koos mänginud. Ja oma õpilastega mängimine on ikka kuidagi teistmoodi eriline kogemus.”

“Karl on kõige lahedam treener, kes mul olnud on!” ei hoia ka Lõhmus emotsioone tagasi. Lõhmus ja Tammearu kuulusid noorteklassides mäletatavasti Euroopa tippu ning jõudsid 2019. aastal Jurmalas toimunud MK-etapil noorest east hoolimata ka põhiturniirile. “Kõige lahedam on see, et Karl on treenerina südamega asja juures ja tahtis ka ise trennides kaasa lüüa. Ja see, et ta helistas ja uuris, kas tahaksin mängida, näitab, et Karl pole mind veel ära unustanud.”

“Mingil hetkel oli Timoga veidi keerulisem, aga ma ütleksin, et lõpuks leidsime temaga päris hea klapi,” meenutab Jaani mitme aasta tagust koostööd. “Annet on poisil küllaga. Mul on vaid kahju, et see ühine teekond meil lõpu sai ning nii Timo kui ka Märt otsustasid lõpuks saalivõrkpalli kasuks. Ent nägin vähemalt ära, milleks nad võimelised on. See oli minu treenerikarjääri üks erilisemaid hetki, kui Märt ja Timo jõudsid Jurmalas põhiturniirile ning tegid ka seal väga head mängud.”

Timo Lõhmust ja Märt Tammearut peeti pärast Oliver Vennot ja Kristo Kollot Eesti andekaimaks vollepaariks, ent mõlemad otsustasid lõpuks saalivõrkpalli kasuks. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

“Märdiga mängides pani Karl Tartu turniiri hiljuti kinni. Lähen sama tulemust temaga püüdma. Ja eks siis tulemused näitavad, kumb on parem – kas mina või Märt,” lõõbib Lõhmus. Jaani vastab eesmärkidega seotud küsimusele veidi tagasihoidlikumalt: “Nooh… Ma arvan, et ma pole päris pikka aega selliste eesmärkidega sporti teinud. Pigem tahaksin lihtsalt nautida mängu ja kui hästi õnnestub, siis küll see võit ka tuleb.”

Taktikale pole efektne paar veel mõelnud. “Olen rannas teinud suvel trenni vähe ja juhuslikult. Aga iga mänguga peaks seis paremaks minema. Pühapäevases finaalis saame juba hästi panna,” ütleb Lõhmus lõbusalt. “Mõlemad teeme kõike ja piiri paneme kinni!” naerab Jaani, kui taktika kohta küsimus saabub. “Üleüldine tase tundub võrdselt hea olevat, aga kui kedagi peab välja tooma, siis kõige tugevamad konkurendid peaksid olema ikkagi Korotkov ja Rebel ning Piik ja Ennemuist,” lisab paljude kohalike vollesõprade lemmikute hulka kuuluv Jaani.

Meeste turniiril osaleb Kloogarannas kokku 25 paari:

scroll to top