fbpx
Close

Eesti võrkpallimeeskond pääses viiendat korda EM-finaalturniirile!

Riigi ajaloos pääses Eesti finaalturniirile viiendat, Renee Teppani juhtimisel aga esimest korda. | Foto: volley.ee

Eesti võrkpallimeeskond alistas viie päeva jooksul teist korda Iisraeli ja kindlustas koha järgmisel aastal toimuvale EM-finaalturniirile.

Iisraelis Ra’ananas umbes 1000 pealtvaataja ees peetud kohtumise võitis Eesti 3:1 (-29, 15, 20, 18). Statistika.

Renee Teppan tõi üleplatsimehena 22 punkti (+13), kuid mängu parima tiitli võib täna ilmselt kõigi asjaosaliste nõusolekul anda Andri Aganitsale. Temporündaja kogus 16 punkti (+15), realiseerides 12 tõstest 10 ja sulustades suisa 6 vastaste rünnakut. Kristo Kollo (+6) ja Robert Tähe (+2) arvele kanti 12 punkti, Timo Tammemaa kogus 10 (+9) silma. Lisaks nimetatutele kuulusid Eesti põhikoosseisu täna Kert Toobal ja Rait Rikberg. Vahetusmeestest pääsesid lühikes(t)eks perioodiks väljakule nii Henri Treial kui Markkus Keel.

Eesti peab oma viimase mängu EM-valiksarjas jaanuaris, kui võõrustab Lätit. Läti ja Iisrael selgitavad ühtlasi välja alagrupi teise koha omaniku, kellel on samuti teoreetiliselt võimalik veel EM-ile pääseda.

2019. aasta EM-finaalturniiril toimub 13. kuni 29. septembrini neljas riigis: Belgias, Hollandis, Prantsusmaal ja Sloveenias. See, millises riigis Eesti mängima hakkab, saab selgeks uuel aastal. Esmakordselt mängib finaalturniiril 24, mitte 16 meeskonda.

Eesti on EM-finaalturniirile pääsenud nüüd viiel korral. Kahel esimesel – 2009 ja 2011 – mängiti Avo Keele juhendamisel, kolmel viimasel – 2015, 2017 ja 2019 – on olnud treeneriks aga Gheorghe Cretu.

scroll to top