fbpx
Close

Enard Tähe ja Tammearu hetkeseisust: olukord on halb

Cedric Enard. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Cedric Enardi sõnul on Robert Tähe ja Märt Tammearu väljakule kolmapäeval saadud vigastuste tõttu vähetõenäoline.

Eesti rahvusmeeskond alistas Tallinnas EM-finaalturniiri D-alagrupi teise vooru kohtumises 3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13) Slovakkia ja jätkab võitlust edasipääsu nimel. Kahe vooru järel on meil kirjas üks võit ja 2 punkti.

45-aastane Enard tundis suurt rõõmu, et võistkond suutis täna kahegeimilisest kaotusseisust välja tuua. Samas teab ta, et koondis kõnnib vigastatud mängijate tõttu õhukesel jääl.

Cedric, millised on su emotsioonid pärast sellist tagasitulekut?

See on uskumatu loo tõttu, kuidas see juhtus… Esimeses geimis olime lähedal, kuid tundsin, et meeskond on endiselt surve all. Ja võib-olla oli emotsioone raske käsitleda ja hallata. Kuid lõpuks oli geimivõit ikkagi lähedal, nii et otsustasin teist geimi alustada sama koosseisuga, kuigi mul oli see Olku (Oliver Venno) ja Renee (Teppan) koos kasutamine meeles. Kindlasti andis teine ​​geim mulle märku, et peame midagi muutma, sest aeglaselt, kuid kindlalt läks mäng halvemuse suunas. Meie esitus ei olnud piisavalt hea. Aga see vahetus oli täiuslik, Olku oli kuum. Ta tegi hullumeelse serviseeria ja ründas hästi positsioonilt neli. Renee toob oma energiat, võitlusvaimu ehk kõike, mida ma tean, et ta suudab meeskonnale anda. Tõsi, kui Olku hästi mängib, on seda raske muuta. Ainult selle süsteemiga saan mängitada mõlemaid mängijaid korraga. Kristo ja Silver organiseerisid vastuvõtu, et Olkut veidi katta. Isegi kui vastased muutsid diagonaalründajat ja otsustasid sihtida Kristot. Kuid lõpuks oli see meie jaoks edukas. See oli hea “õnnelik lõpp”.

Sinu jaoks oli see väärtuslikem võit Eesti koondise peatreenerina ja Eesti jaoks esimene võit EM-il pärast kümmet järjestikust kaotust. Mis sa arvad, kas sellega pöörati Eesti võrkpallikoondises uus lehekülg?

Jah, ma olin juba Belgias uhke Kuldliigas nähtu üle, sest pärast poolfinaali kaotust Türgi vastu me võitsime järgmisel päeval pronksimängus Belgiat. Tõsi, et meie selle aasta põhieesmärk oli ja on Euroopa meistrivõistlused koduses Tallinnas. Ja pärast seda esimest matši Läti vastu oli raske reageerida. Täna läks poistel hästi. Nad said sellega hakkama. Suur aitäh fännidele, sest nende roll võidus on tohutu. Enne Eesti koondise treeneriks tulekut kuulsin palju Eesti fännidest. Ja täna – seda ma ütlesin ka riietusruumis poistele enne mängu – pole meil muud võimalust. Meil on vaja võidelda. Ja siis me näeme, mis juhtub. Kuid me peame homme Saksamaa vastu punkte võtma. Peame kõigi meeskondade vastu punkte võtma ja olema lihtsalt ambitsioonikad. Jah, see läheb järjest raskemaks Saksamaa, Prantsusmaa ja Horvaatia vastu. Me ei tohi alahinnata Horvaatiat. Kuid igas matšis peame võitlema, nii et nüüd keskendume Saksamaale ja proovime neilt punkte võtta.

Milline on Robert Tähe ja Märt Tammearu seis seoses tulevaste mängudega?

Nad ei ole veel sada protsenti turniirilt väljas, kuid olukord on halb. Robil on uus probleem, seekord puusas. Ta on väljas paar nädalat. See pole väga halb vigastus, kuid Euroopa meistrivõistlused on tema jaoks läbi. Ja Märt kukkus Läti-mängus randme peale. Ta vajab taastumiseks paar nädalat. Kui ta ei saa servi ülalt vastu võtta ja korralikult rünnata, siis pole võimalik teda hetkel ka kasutada. See on täiesti uskumatu, kuidas me kaotasime EM-i avamängul kolm sama positsiooni mängijat. Õnneks valisime Robi varasema olukorra tõttu meeskonda viis nurgaründajat. Olin teadlik, et meil võib sel positsioonil rohkem mehi vaja minna. Kui kaotada kolm mängijat, on see kõigi jaoks kohutav. Aga peame praeguse olukorras edasi minema. 

See võib tunduda kummalise küsimusena, kuid kas on võimalik, et sa annad homme mängus Saksamaaga meie suurima rünnakukoormusega mehele ehk Oliver Vennole vaba päeva?

Vaba päeva? Miks?

Ta sai täna meeletu koormuse.

Ta on selleks valmis. (Muigab.) Ta on nagu noormängija, kes jõuab. Nii et ei, ma ei saa homme vaba päeva talle anda, mängime Saksamaaga. Peame punkte võtma. Seega vaatan, millises koosseisus alustan: kas Renee ja Olkuga koos kahe loomupärase nurgaründajaga. Ma kontrollin nende seisukorda, kuid nad tunduvad olevat korras ja niimoodi võitmine annab neile lisavõimu. Ja pärast homset on meil vaba päev. Seega tean kindlalt, et kõik osalevad homses mängus.

Kuidas sa täna õhtul tähistad? Ikkagi laupäev ja ilus võit jäid seljata?

(Puhkeb naerma.) Tähistame hotellis Saksamaa-mänguks põhjalikku ettevalmistust tehes!

scroll to top