Slovakkia treener: Vennol on iga päev hea päev

Marek Kardošil jagus täna põhjust rõõmustamiseks kaheks geimiks. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskond alistas Tallinnas EM-finaalturniiri D-alagrupi teise vooru kohtumises 3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13) Slovakkia ja jätkab võitlust edasipääsu nimel.

“Selles mängus oli kaks külge,” tõdes Slovakkia koondise peatreener Marek Kardoš pärast mängu. “Olime hästi valmistunud tänaseks Eesti algkoosseisuks. Aga siis tegi treener (Cedric Enard) kolmanda geimi alguses vangerduse. Õigemini polnudki tal muid variante, kui liigutada Oliver Venno nurgaründaja kohale ja tuua diagonaalina väljakule Renee Teppan. Me polnud paraku piisavalt targad ega suutnud sellega toime tulla. Tahtsime liiga kergesti punkte saada ega olnud valmis pikemaid pallivahetusi kannatama. Nii läksid kaks järgmist geimi käest. Ja viimases geimis tegime servil kuus viga. Vabandage, aga kui me ei suuda servil vastasele mingit survet avaldada ja ainult eksime, siis ei olegi võimalik võita. Olime natuke nagu lapsed viiendas geimis.”

Kui kolmanda geimi alguses, mil Venno liikus nurgaründaja kohale, üritas Slovakkia mõnel korral meie suurimat mängumeest serviga sihtida, siis edasi suunati pallingud peamiselt Kristo Kollole. “Venno on suur mees ega pea palju vastuvõtul liikuma. Lisaks on tal hea tehnika. See tähendab, et Venno peale peaks lööma väga tugevat servi, vastasel juhul pole tema otsimisest kasu. Otsustasime, et proovime pigem Kristo Kollole servida ja seeläbi teda rünnakult välja võtta, et keskenduda blokis just Venno ja Teppani takistamisele.

Kas Venno ja Teppan olid täna kokkuvõttes Slovakkia jaoks lihtsalt liiga head? “See on ikka nii, et kui sul on hea päev… Ja Vennol on iga päev hea päev,” muigas endine tippmängija Kardoš. “Aga Teppan tõesti üllatas mind. Ta suutis meeskonnas hea atmosfääri tekitada ja see oli just see, mida Eesti vajas.”

Eesti jätkab kodust suurturniiri homme kell 16.00 Saksamaa vastu.