fbpx
Close

INTERVJUU | Timo Tammemaa: olen Maaseikis jõudnud elu vormi, kuid sooviksin nüüd edasi liikuda

Timo Tammemaa eilses mängus Gdanski vastu rünnakul. | Foto: CEV

Võrkpalli Meistrite liigas säras sel nädalal Robert Tähe ja Renee Teppani kõrval ka Timo Tammemaa, kes tõi Maaseiki Greenyardi 1:3 (22, -22, -20, -20) kaotusmängus Gdanskile 11 punkti (+7).

27-aastane temporündaja andis täna hommikupoolikul Gdanski lennujaamas tagasireisi oodates Võrkpall24.ee’le intervjuu, kus kinnitas, et tunneb end hetkel väljakul enesekindlamalt kui kunagi varem.

Timo, Kas Gdansk oli eile lihtsalt parem või andsite ise mängu käest?

Gdanskil oli omavigade arv väiksem ja see saigi otsustavaks. Oli täiesti võidetav mäng. Meil tekkis liiga palju mõõnu, kus vajusime täiesti ära. Arutasime pärast ka sidemängijaga, et ta tegi natuke imelikke otsuseid. Võinuks teistmoodi tõsteid jagada.

Gdanski linnapea Paweł Adamowiczi mõrva tõttu mängisite eile tühjade tribüünide ees. Kuivõrd eriline oli taoline situatsioon mängijate jaoks?

Muidugi tahtnuks mängida täissaali ees – mängisime samas spordihoones ju ka Eesti koondisega EM-il -, kuid sooritusi see ei mõjutanud. Meistrite liiga mängudeks pole lisamotivatsiooni vaja, seal on kõik mängud niigi tähtsad.

Kui realistlikuks pead sa pärast eilset kaotust edasipääsuvõimalusi? Olete kogunud hetkel 1 võidu ja 2 kaotust.

Esimesena edasipääsemine tundub nüüd juba võimatu, aga teisel kohal lõpetamine on küll veel täiesti reaalne variant (viie alagrupi kolm paremat teise koha meeskonda pääsevad samuti edasi – toim.). Meil on jäänud mängida veel Belchatowiga võõrsil ning Berliini ja Gdanskiga kodus. Belchatowit õnnestus avamängus võita ning kodumängudes oleme kuidagi üleüldse palju paremini mänginud. Eks Belchatow ole kokkuvõttes alagrupi tugevaim meeskond, kuid meil on väga ühtlane grupp. Kõigil on oma võimalused.

Kui palju jõuad sa jälgida ja rõõmu tunda teiste eestlaste edu üle Meistrite liigas?

Mänge otseselt pole näinud, aga punktiseisu jälgin nii palju, kui võimalik. Robi koduklubi Izmiri ja Perugia mängu puhul nägin kaht esimest geimi ja arvasin, et mäng on tehtud. Aga Izmir tuli seejärel mängu tagasi ja oleks kohtumise viinud peaaegu viiendasse geimi.

Oled näinud Tähe ja Teppani arengut lähedalt tänu koondisesuvedele. Kas teadsid, et nad on võimelised maailma tipptasemel läbi lööma?

Renee on kahel viimasel aastal mänginud sellistes tippklubides nagu Trentino ja Belchatow. Nendes meeskondades on juba üksnes treeningute tase nii kõrge, et annab ka individuaalselt mängijale palju juurde. Robil on Meistrite liigas küll esimene aasta, aga samas sai ta eelnevatel aastatel kõvasti enesekindlust Poola tippude vastu mängides.

Keith Pupart Maaseiki eilses mängus väljakule ei pääsenud. Oskad sa öelda, miks?

Ma ütleksin, et meil ongi nurgaründajad võrdsel tasemel. Peatreeneril on seetõttu ka päris keeruline valikuid teha. Keith on nagu Keith ikka, heas vormis.

Tuleme tagasi sinu tegemiste juurde. Puhtalt statistikal põhinedes oled tegemas suurepärast hooaega. Sa juhid Belgia liigat serviässade osas ja oled eesotsas blokkide poolest. Häid esitusi oled pakkunud ka Meistrite liiga kohtumistes ja hiljutises Eesti koondise mängus Lätiga. Kas tunned ka sisemiselt, et oled elu vormis?

Jah, ma olen Maaseikis pooleteise aastaga tänu siinsetele treeneritele palju arenenud. Olen just stabiilsuse lõpuks saavutanud. Blokis on edasiminek ehk kõige suurem. Tegin eelmisel hooajal nii palju individuaalset tööd jalgade liikumisega. Nüüd tuleb kõik välja tänu lihasmälule ja saan mängu ajal blokis mõelda vaid sellele, kuhu, mitte kuidas liikuma pean. Ka servil on tekkinud enesekindlus. Treener usaldab mind ja laseb kogu aeg tugevat servi lüüa. Ka Meistrite liigas on servid hästi õnnestunud.

Aga kus on kõige rohkem parandamisruumi?

Ma olen selline inimene, kes näeb, et igal pool saab juurde panna. Näiteks minu koostöö sidemängijaga võiks parem olla. Nurgas on meil suhteliselt lühikesed mängijad, mistõttu eile lõi Maciej Muzaj kohati palli üle bloki maha. Blokikvaliteeti saaks paremini hinnata, kui temporündajate kõrval oleksid pikema ulatusega mängijad.

Kas enesekindlusest on sinusse ka nahaalsust juurde tulnud või püsid intelligentse võrkpalluri musternäidise rollis?

(Muigab.) Jah, mul pole jätkuvalt seda stiili, et pärast blokipunkti või serviässa vaatan vastase poole. Üritan oma asja ajada. Kõik võrkpallurid on ju intelligentsed. See on intelligentsete sportlaste mäng.

Lõpetuseks, milliseid mõtteid sa tuleviku osas mõlgutad? Kas tahaksid Maaseiki jääda ka kolmandaks hooajaks või sooviksid pigem edasi liikuda?

Tahaksin pigem sammu edasi teha, sest ma ei soovi ühte kohta liiga kauaks seisma jääda. Sedasi võin langeda mugavustsooni. Vajan pigem uut tõuget. Et Meistrite liigas edukalt mängida, peaks Maaseik saama ka Belgia liigas tugevamaid mänge, ent tagumise poole meeskondadel jääb klassist vajaka.

Kuhu ise mängima pääseda loodad?

Eks ikka kõige tugevamatesse liigadesse ehk Venemaale, Itaaliasse või Poolasse.

scroll to top