fbpx
Close

Karikavõistluste Lõuna-Eesti poolfinaal: Tartu alustas kindlalt, kuid “ummamuudu” naised võitlevad lõpuni

Renate Pikk vastuvõtul. | Foto: volley.ee

Kolmapäeval peeti Võrus maha Eesti karikavõistluste esimene poolfinaalmäng. Lõuna-Eesti klubide omavahelises mõõduvõtus näitas kindlat 3:0 (25:15, 25:22, 25:16) paremust TÜ/Bigbank naiskond. Homme on Tartul võimalus koduväljakul karikavõistluste finaali jõuda, selleks on tartlastel vaja kahte geimivõitu.

Võitjate poolel tegi ilusa mängu Renate Pikk, kes lõi 4 ässa, lahendas rünnakuid 41-protsendiliselt ja võttis vastaste pallingud positiivselt vastu 70% kordadest. Pikk tõi lõpuks Tartu kasuks 16 punkti (+12). “Suutsime enamuse mängust olla keskendunud. Vahepeal tulid küll väikesed mõõnad sisse, aga mängisime need kiirelt tasa,” kommenteeris 24-aastane nurgaründaja naiskonna esitust. “Võit tuli suuresti tänu võistkondlikule mängule.  Vastuvõtt oli meil samuti küllatki hea ja tänu sellele sai sidemängija ka kiiremaid tõsteid jagada.”

Viljandist pärit Pikk kiidab aga ka vastast ja tõdeb, et Võruga mängud on alati väga tasavägised. “Nad on kaitses väga head ja ka serv on neil ohtlik. Reedesest mängust midagi lihtsat oodata ei ole, aga anname endast parima, et kindlustada koht karikafinaalis.”

16 punkti tõi Tartu heaks ka kodulinna esinduse vastu mänginud võrulanna Annabel Huik (+8), diagonaalründaja Ingris Suvi saldoks kujunes 14 silma (+9). Haide Haring skooris Võru esinduse resultatiivseimana 8 punkti (+7), millest pooled (4) tulid ässpallingute näol. Suur erinevus lööb naiskondade statistika võrdlemisel välja rünnakuefektiivsuses: Tartu realiseeris 44% tõstetest, Võrul oli sama näitaja vaid 26%.

“Võru naiskond ongi selline „ummamuudu“ naiskond, kes saab üldiselt kokku alles mängudel. Näiteks Anett Hollas ühines meiega lausa kaugelt Austriast,” kirjeldas Võru naiskonna olukorda sidemängija Kaisa Bahmatšev, kes panustas eilses poolfinaalis naiskonna mängu lisaks pallide tõstmisele ka 3 ässpallingu ja 2 eduka rünnakuga. “Homses mängus üritame keskenduda enda tegevusele, olla rünnakul konkreetsemad ja teha vähem omavigu. Samuti peame tähelepanu pöörama üldmängule, eriti bloki ja kaitse koostööle. Mäng võiks tulla põnev. Loodame teha Tartu elu raskemaks kui esimeses mängus.”

Teine poolfinaalpaar, kus kohtuvad Rae Spordikool/Viaston ja Audentese SG/Noortekoondis, peab avalahingu nädala pärast.

scroll to top