fbpx
Close

Kas Kert Toobal plaanib pärast mängijakarjääri lõppu proovida treeneriametit?

Kas Kert Toobalist võiks tulevikus sarnaselt Alar Rikbergile, Rainer Vassiljevile, Mirko Fasinile ja Gheorghe Cretule saada treener? | Foto: Piotr Gibowicz

Eesti võrkpallikoondise kapten Kert Toobal tähistab tänavu juunis 40. sünnipäeva. Heast vormist hoolimata peab taolises eas sportlane mõtlema vaikselt ka sellele, mis saab pärast karjääri lõppu.

Eelmise nädala taskuhäälingusaates “Kuldne geim” küsisime sidemängijalt, kas talle pakuks huvi treeneriamet. Pealtnäha on Toobalil justkui kõik isikuomadused selleks tööks olemas.

“Ega ma pole selle peale väga palju mõelnud. Parema meelega vist mitte,” ütles Toobal alustuseks, kuid lisas seejärel: “Aga treeneriameti kohta ei saa ju tegelikult vastust anda enne, kui pole seda proovinud. Ma ei välista, et ma seda mingil hetkel proovin. Aga täna see lihtsalt esimene valik ei tundu.”

Toobal tunnistab, et sooviks Eesti võrkpalli mingil moel siiski panustada ka pärast karjääri lõppu.

“Ma olen nii kaua (Eestist) ära olnud, et sõltun paljuski teistest. Kui mul endal ei teki sellist nullist alustamise ideed, siis eks paistab, mida keegi teine pakub. Seepärast ma mingeid piire ette ei pane – olen avatud ja vaatan, mis tuleb. Aga võrkpallist ma hoolin päris palju. Ja võib-olla tean ka midagi sellest. Võiksin seega võrkpalliga seotud olla tulevikus küll. Miks mitte,” lisas Toobal.

Poola kõrgliigaklubis Lubini Cuprumis korraliku hooaja seljataha jätnud Toobal plaanib karjääri jätkata välismaal, kuigi huviga kuulab ta enda sõnul ära ka Eesti klubide pakkumised.

Kuula kogu eelmise nädala “Kuldse geimi” saadet siit (vabandame tehnilistest probleemidest tingitud kehva helikvaliteedi pärast):

scroll to top