fbpx
Close

Kes on Läti võrkpalli uus supertalent Janis Medenis ja ega ta Eesti koondist veel ohusta?

Janis Medenis. | Foto: Jekabpils Luši

Credit24 Meistriliiga individuaalse punktitabeli esikümne ülekaalukalt noorim mängija on Jekabpilsi Luši diagonaalründaja Janis Medenis, kel vanust kõigest 18 eluaastat.

20. sajandi esimesel poolel elanud Läti poeedi nimekaim tegi oma senise karjääri parima mängu meeste klassis möödunud laupäeval, kui tõi tasavägises 1:3 kaotusmängus Tartu Bigbanki vastu 21 punkti (+13). Muide, Medenis on ainus Jekabpilsi mängija, kes põhikoosseisus pärast eelmist hooaega, kui Balti liigas pronks ja Läti meistrivõistlustel kuld võideti, vahetunud on (Armands Abolinš siirdus Riiga).

206-sentimeetrine Medenis on toonud kaheksa mänguga 110 punkti, mis paigutab ta liiga resultatiivsemate mängijate edetabelis kõrgele viiendale kohale. Ettepoole jäävad täna vaid tabeli uus liider Mihkel Nuut (TalTech), Chizoba Nevez Atu (Pärnu), Hindrek Pulk (Tartu Bigbank) ja Aleksandrs Avdejevs (Riia Tehnikaülikool). Tõsi, konkurentidest on Jekabpilsiga sama palju mänge pidanud vaid Daugavpils.

Meeste seas esimest hooaega mängivat Medenist peetakse Läti võrkpallis suureks tulevikulootuseks ning seda teab hästi ka lõunanaabrite koondise peatreener Avo Keel.

“Ma arvan, et tal on kõik omadused heaks võrkpalluriks saamisel olemas,” ütleb Keel. “Pallikäsitlus on tal omaealiste seas tipp-topp. Aga selles vanuses ei oska veel midagi kindlat öelda. Võime vaid ennustada, mis temast tulla võib, sest edasi sõltub kõik sellest, kui palju ta tööd on valmis tegema ja milliste treenerite käe alla ta satub.”

Pole sugugi välistatud, et Medenis, kelle vanem vend Ansis oli pikalt Läti koondise üks liidreid, pääseb juba jaanuarikuisteks EM-valikmängudeks Eesti ja Iisraeliga rahvusmeeskonna kandidaatide sekka, ent sel teemal on täna veel vara spekuleerida. Meeskonna esidiagonaal on kahtlemata jätkuvalt Hermans Egleskalns, kes vaevleb hetkel põlvevalu küüsis, ja teine number ekspärnakas Edvarts Buidvids. Küll aga on selge, et Läti koondise lähiaastate noorenduskuuris peaks Medenis mängima juba suurt rolli.

Janis Medenis (nr 3). | Foto: Jekabpils Luši
scroll to top