Kreegi klubi tuli Pulga tööandja vastu raskest seisust välja ning saavutas hooaja avavõidu

Ardo Kreek (keskel) blokis. | Foto: Pariisi Volley

Prantsusmaa meistrivõistlustel pidasid eile õhtul haarava lahingu Ardo Kreegi ja Hindrek Pulga koduklubid, kus Pariisi Volley saavutas raske 3:2 (25:23, 20:25, 18:25, 25:17, 15:9) võidu Chaumont’i üle.

Pariisis toimunud kohtumises läks avavaatus minimaalse vahega kodumeeskonnale. Järgnevad kaks geimi võitis aga eelmise hooaja hõbemedalist Chaumont, seega oli pariislastel selg vastu seina. Pingega tuldi hästi toime ning neljandas ja viiendas geimis pani kodupubliku rõõmuks Pariis on paremuse kindlalt maksma. Tegemist oli Pariisi Volley esimese võiduga sel hooajal. Chaumont’i jaoks oli see kolmas kaotus ühe võidu kõrval.

Tallinnast pärit Kreek tõi võitjatele 6 punkti (+3). Temporündaja realiseeris 6 tõstest 5 (83%), lisa tuli ühe bloki näol. Pariisi parim oli 22 punktiga (+12) Robin Overbeeke. Statistika.

Chaumont’i resultatiivseimaks kerkis 21 punktiga (+14) Pulga otsene konkurent Julien Winkelmuller. Eestlane käis teises ja neljandas geimis servimas, kuid punktiarvet avada ei suutnud.

Turniiritabelis asetseb Pariis 3 punktiga 12. kohal. Chaumont on kogunud 5 punkti ja hoiab 10. positsiooni. Nende vahel on Timo Tammemaa leivaisa Tours, kellel on koos 4 punkti.

Järgmise kohtumise peavad eestlaste koduklubid 2. novembril, kui Pariis võõrustab Renee Teppanit ja Poitiersi (tabelis 13.), Chaumont võtab vastu Nantes’i (5.) ja Tours mängib kodus Ajaccio’ga (9.).