Kikas ja Bigbank alustavad play-offi vaba vooruga, veerandfinaalpaarid selguvad nädalavahetusel

Tartu Ülikool/Bigbank kindlustas viimases voorus Eliise Hollase toel tabelis teise koha ja pääses otse poolfinaali. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti naiste meistriliiga on jõudnud lõpusirgele ja selgunud on nelja võistkonna lõplik tabelipositsioon. Juba eelnevalt esikoha kindlustanud Tallinna Ülikool/Kikasega ühineb poolfinaalfaasis põhiturniiril teiseks tulnud Tartu Ülikool/Bigbank, veerandfinaalpaarid selguvad veel viimase kahe mängu tulemuste põhjal. Play-offi ei pääsenud sel hooajal tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse ja Tartu TBD-Biodiscovery.

Kolmapäeval kohtusid TalTechi spordihoones kaks tabeli alumise otsa naiskonda. Nii TalTech/Tradehouse kui külalisnaiskond Viljandi Metall võitlesid oluliste punktide eest play-offi pääsemise nimel. 3:0 (25:17, 25:22, 25:15) võidu sai kirja Viljandi. Enim punkte tõid võitjatele Kertu Laak (15/+4) ja teises geimis nurgaründajana kätt proovinud Julija Mõnnakmäe (10/+5), parimat efektiivsust näitas aga 9 punkti skoorinud Hanna Liise Nälk (+6). Tradehouse’i parim punktitooja oli Ethel Uibo (8/-4), Merilyn Pähkel panustas 7 punktiga (+5).

Rae Spordikool/Viaston pidas läinud nädalal kolm mängu, millest ühest väljuti võitjana. Kolmapäeval mängiti võõrsil Võru Võrkpalliklubi/Barruse vastu, kus kodunaiskond võttis 3:1 (25:16, 23:25, 25:17, 25:15) võidu. Barruse triumfi peaarhitektiks oli Aigi Jukk 17 punktiga (+9), efektiivseim naine Salme Adeele Hollas kogus 14 punkti (+10). Viastoni poolel vastas Hanna Pajula 18 silmaga (+5), Maria Säästla oli naiskonna parima pluss-miinus näitajaga (15/+9).

Reedel käis Rae külas TalTech/Tradehouse’il, kus külalised saavutasid 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:17) võidu. 26 punkti (+11) tõi Raele Merili Kõrvel, Hanna Pajula panustas 17 silmaga (+13). TalTechi eest tõid 15 punkti nii Dzintra Lember (+3), Cristin Lepp (+7) kui efektiivseima mängu teinud Eliisa Peit (+10).

Samade naiskondade kordusmängus päev hiljem sai aga TalTech/Tradehouse kirja hooaja neljanda võidu, kui suudeti võõral väljakul võtta 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:22) võit. Heas hoos jätkasid võitjate poolelt nii Dzintra Lember (19/+3) kui Eliisa Peit (13/+9). Viastoni ridades kerkis üleplatsimängijaks 4 ässpallingut löönud Maria Säästla (20/+15).

Esmaspäeval pidas põhiturniiri viimase kohtumise ka värskelt Balti liiga poolfinaalpileti lunastanud Tartu Ülikool/Bigbank, kes võõrustas Viljandi Metalli naisi. Metalli hammas Tartu peale aga ei hakanud ja Bigbank kirjutas tabelisse 3:1 (25:18, 25:21, 17:25, 25:15) võidu, kindlustades sellega põhiturniiri teise koha. Kodunaiskonna eest tegi supermängu temporündaja Eliise Hollas, kes sai kirja 15 punkti (+14). Kertu Laak tõi Viljandi Metallile 23 punkti (+12).

Märtsikuu esimesel päeval toimuma pidanud mäng Tallinna Ülikool/Kikase ja Viljandi Metalli vahel jäeti ära, tabelisse läks Tallinna esindusele kirja tehniline 0:3 kaotus. See aga nende kohta ei kõigutanud, sest Kikas oli juba esikoha eelnevalt kindlustanud.

Eesti meistriliiga põhiturniiril jääb pidada veel kaks kohtumist. Need saavad mängitud sel nädalavahetusel, kui omavahel lähevad kahel korral vastamisi Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis ja Viljandi Metall. Audentesel piisab ühest võidust, et kerkida Võru VK/Barruse ette kolmandale kohale. Samuti saab oma kohta parandada Viljandi Metall, kes tõuseks võidu abil Rae SK/Viastoni asemel viiendaks.

Ülejäänud tabel on aga paika saanud. Esimesed kaks naiskonda, Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank, pääsevad otse poolfinaalfaasi. Sõltuvalt nädalavahetuse mängudest tekivad veerandfinaalpaarid, kus kokku lähevad põhiturniiri 3. ja 6. ning samuti 4. ja 5. koht. Tabeli kaks viimast naiskonda selgitavad omavahel 7. ja 8. koha omaniku, neid kohamänge peavad seitsmenda asetusega TalTech/Tradehouse ja kaheksanda koha omanik Tartu TBD-Biodiscovery.

Nii veerandfinaalides kui poolfinaalides on edasipääsuks vaja kaht mänguvõitu, finaal- ja pronksikohtumised peetakse kolme võiduni. Play-off mängudega tehakse algust 8. märtsil, viimane võimalik finaalmäng toimub 5. aprillil.