fbpx
Close

Marily Lass – 17-aastane noortekoondislane, kes tegi põlvelõikuse tõttu eduka kannapöörde

Ründemängijast sai kaitsespetsialist: Marily Lass pärast eilset võitu Läti esiklubi Riia üle koos treener Peeter Vahtraga. | Foto: Karl Rinaldo

Audentese SG/Noortekoondise nädalavahetuse võidumängudes Jelgava ja Riia üle mängis oma positsiooni eripäradest tingituna veidi nähtamatut, ent siiski olulist rolli 17-aastane libero Marily Lass.

Lass on kerkinud tänu heale mängulugemisele, korralikule tehnilisele pagasile ja kiirele liikumisele Eesti, Läti, Leedu ühisliigas arvestataval tasemel liberoks, olgugi et 180-sentimeetrise kasvuga võib ta tulevikus edukalt ka ründemängijana läbi lüüa. Tallinlanna mitmekülgsusele on kaasa aidanud rannavolle – eelmisel suvel jõudis Lass koos naiskonnakaaslase Eva Liisa Kuivoneniga U18 EM-il kaheksandikfinaali. Suve teises pooles tuli tal minna aga põlveoperatsioonile, mis muutis oluliselt ka käimasoleva saalihooaja plaane.

“Libero on minu jaoks uus positsioon, mille juurde sattusin pärast põlvevigastust,” ütleb Laos Lukase ja Sten Esna käe all võrkpalluriks sirgunud Lass. “Hetkel pole veel kindel, kus tulevikus mängima hakkan. Võtsime praegu lihtsalt sellise otsuse vastu, et mängin liberona, kuigi põlv laseks juba ka rünnata.”

Lassi sõnul andis möödunud nädalavahetus peamiselt 2002. ja 2003. aastal sündinud tütarlastest koosnevale naiskonnale oluliselt energiat juurde.

“Võistlusi ja vigastusi on tänavu palju olnud. Sellest kõigest tekkis vahepeal naiskonnas ka tuntav väsimus, aga nüüd on seis palju parem. Saime viimaks mängida taas nii, et kõik paremad tüdrukud olid terved ja väljakul. Pärast pikka kaotusseeriat oli väga hea tunne uuesti mänge võita. See andis motivatsiooni hooaja teiseks pooleks,” rõõmustas Lass.

Võrkpall on mõistagi võistkonnasport, ent keda tooks Lass tänavuse hooaja põhjal eraldi esile? “Kuna Ave Kuusk tuli vigastuspausilt tagasi ja tegi Jelgava vastu väga hea mängu (Kuusk kogus 27 punkti – toim.), siis tema üle olen eriti uhke. Samuti on Maren (Mõrd) sel hooajal väga palju edasi läinud,” kiitis Lass.

Lassi sõnul süstisid võidud Läti tugevamate klubide üle noortevõistkonda usku, et Audentes on võimeline ka Eesti kaht paremat naiskonda üllatama.

“Kindlasti oleme juba tänavu võimelised nii Tartut kui ka TalTechi võitma. Peame ise lihtsalt väga kõvasti tahtma. Meie suurim erinevus võrreldes Eesti esiklubidega seisneb omavigade tegemises. Kui kõik on hästi, siis kipume tegema mõne rumala vea, mis viib motivatsiooni alla,” arutleb Lass.

Audentese Spordigümnaasiumis õppivad neiud harjutavad Peeter Vahtra ja Julija Mõnnakmäe näpunäide järgi, treeninguid koguneb nädalas kümne ligi. Selliste mahtude juures tõuseb eriti olulisele kohale võistkonna sisekliima.

“Meil on väga lahe punt!” kinnitab Lass. “Hoiame kõvasti kokku ja läheme võistlustele alati hea emotsiooniga. Peeter on hästi hea huumorisoonega. Ta teeb vahepeal meie peale küll kõva häält, aga ta on ikkagi hea treener, kes tahab meis alati parimat välja tuua.”

Lõpetuseks, kas Lass plaanib ka pärast keskkooli lõppu võrkpalliga tõsiselt edasi tegeleda? “Jah, tahaksin jõuda kunagi välismaale mängima. See on mu prioriteet. Enamikel meie naiskonna praegustel liikmetel on sarnane eesmärk,” vastab heatujuline neiu, siht silme ees.

Lähiaja eesmärkideks on noortekoondise tüdrukutel koduse naiste liiga ja noorteklasside edukas lõpetamine ning omaealiste EM-valikturniiril edukalt esinemine.

Loe ka: 27 serviässa! Vahtra noored hoolealused võitsid olümpiavõitja kurvastuseks Läti esiklubi

scroll to top