fbpx
Close

NÄDALA MEESKOND | Saarlaste uus tõusulaine aitas neli nende mängijat väljavalitute hulka

Nii Keith Pupart kui ka Hindrek Pulk pääsesid nädala meeskonda. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Võrkpall24 valis koostöös Credit24 Meistriliigaga kolmandat korda nädala sümboolse meeskonna, kuhu pääsesid seitse enim silma paistnud mängijat.

Möödunud nädalal peeti Eesti meistrivõistluste vaheringis kolm viimast kohtumist. Neist kahes saatis edu Saaremaa Võrkpalliklubi, kes alistas kodus 3:0 Tallinna Selveri ja 3:2 TalTechi, teenides ühtlasi koduväljakueelise juba sel nädalal algavaks poolfinaalseeriaks Selveriga. Nii pole ka ime, et sümboolsesse koosseisu pääses sedapuhku suisa neli Saaremaa Võrkpalliklubi mängijat.

Saaremaa diagonaalründaja Hindrek Pulk oli nädala suurim punktikütt, kes kogus kahes kohtumises keskmiselt 20 punkti (+13), realiseerides 72 tõstest suisa 37. Lisaks pääsesid saarlastest valikusse nurgaründaja, keskmiselt 15 punkti (+10) toonud Keith Pupart, libero Johan Vahter (vastuvõtt mõlemas mängus üle 60%) ning mängujuht, makedoonlasest sidemängija Filip Despotovski. Kui Pulk pääses valikusse teist nädalat järjest, siis ülejäänud trio osutus valituks esmakordselt.

Sarnaselt Pulgale pääses teist nädalat järjest koosseisu Pärnu Võrkpalliklubi temporündaja Toms Švans, kes kerkis sedapuhku 1:3 kaotusmängus Tartu Bigbanki vastu lausa oma meeskonna tulemuslikemaks 15 punktiga (+12). Lätlane säras servil, lüües kolm ässa. Teise temporündajana võtab aga koha nädala meeskonnas sisse TalTechi mängija Jörgen Vanamõisa, kes lõi neli ässa ja oli omakorda resultatiivseim meeskonna 2:3 kaotusmängus Saaremaale. TalTechi meestest väärivad kahtlemata äramärkimist ka varumehed Jan Markus Üprus, Jan Solovjov, Markus Maila ja Remo Torn, kes suutsid saarlastele üllatavalt tugevat vastupanu osutada.

Esmakordselt pääses nädala koosseisu Tartu Bigbanki ja Eesti koondise mängija Märt Tammearu, kes naasis paarinädalase pausi järel oma põhikohale ehk nurgaründaja positsioonile ja kogus üleplatsimehena 23 punkti (+18). Tõsi, oma kodumaakonna vastu mänginud mees teenis seekord 39 tõstet ehk rohkem kui Albert Hurt ja Siim Põlluäär kokku (38). Tammearu lisas teravust mängule juurde serviga, sest lõi viis ässa.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee)

scroll to top