fbpx
Close

Oliver Venno ootamatust kaotusest, Cretu tegutsemisest ja enda tagasihoidlikust hetkeseisust

Oliver Venno Euroopa Kuldliigas rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründaja Oliver Venno pole sarnaselt mitmetele koondisekaaslastele suve esimeses pooles õiget mängurütmi veel leidnud. Kogenud tartlane loodab, et olukord muutub õige pea.

Eesti lõpetas Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiri laupäeval mannetu 0:3 kaotusega Hispaaniale. Võrkpall24.ee võttis Vennoga ühendust vahetult pärast matši.

“Ei mäletagi selliseid kohtumisi. Need on kehvad mälestused, mida üritad kiiresti ära unustada. Seepärast ma ei teagi, kas on selliseid mänge üldse olnud,” ütles Venno. “Nüüd tuleb teha õiged järeldused, sest uuel nädalal on ees ootamas tähtsad mängud.”

Venno sõnul polnud kohtumise eel ühtegi märki, mis ennustanuks taolist tulemust.

“Hommikuse treeningu põhjal olid kõik väga motiveeritud. Mängijatel õnnestusid servid ja rünnakud. Kõik klappis. Ma ei teagi, miks mäng ei õnnestunud. Äkki mõtlesime üle? Olime meeskondlikult kehvad – kõik tahtsid individuaalselt midagi korda saata,” analüüsis ta.

Meeskonna peatreener Gheorghe Cretu oli mängijate tegutsemises silmanähtavalt pettunud ning loobus sisuliselt juba teises geimis koondise aktiivsest juhendamisest. Uurisime Vennolt, kas rumeenlasest loots on ka varasemalt nõnda talitanud.

“Üritan mängu ajal enda asjadele keskenduda ega jälgi muud. Treeneri poole vaatan siis, kui ta karjub mu nime,” vastas Istanbuli Galatasarays karjääri jätkav mängija.

Venno isiklikud esitused pole sel koondisesuvel veel vastanud tema tänavusele klubihooajale, mis päädis kolme medaliga.

“Raskelt tuleb kuidagi,” tunnistas Venno. “Õlg hakkas valu tegema koondiselaagri alguses, kui tahtsin ilmselt liiga kõvasti kohe lööma hakata. Õla seisund läheb paremaks küll kogu aeg, aga ta annab ikka tunda.”

Vennot ootas pärast kurnavat hooaega kuuajaline puhkus. Ehk on ta lihtsalt liiga vähe veel treeninud?

“Ma ei tea. Puhata on ju vaja. Hooaja lõpp oli päris raske. Puhkus tuli kindlasti pigem kasuks kui kahjuks. Füüsiliselt pole ma sellises seisus nagu klubihooaja keskel. Jalgade töö on aeglane. Võiksin kiirem olla. Loodan, et suudan selle jõusaalis nädala jooksul paika saada. EM-finaalturniir on küll suve tähtsaim võistlus, aga praegu tahaks väga Kuldliiga võita ja Challengeri pääseda,” lisas Venno.

Venno jätkab Eesti koondise ridades mänge juba reedel, kui kohtume Saku suurhallis toimuva Euroopa Kuldliiga finaalturniiri poolfinaalis tugeva Türgiga.

scroll to top