fbpx
Close

Rahvuste liiga põhiturniiri võidu eest on jäänud heitlema Ladina-Ameerika ja Lähis-Ida

Iraani koondise liider Amir Ghafour (paremal) meeskonnakaaslastega punktivõitu tähistamas. | Foto: FIVB

Tänavune Rahvuste liiga (varasema nimega Maailmaliiga) hooaeg kulmineerub kuue meeskonna finaalturniiriga, mis toimub 10. kuni 12. juulini USA-s Chicagos. Lisaks korraldajamaale on tänase seisuga turniirile pääsemas Brasiilia, Iraan, Prantsusmaa, Venemaa ja Itaalia. Ent viimase vooru mängud võivad tuua tabelisse veel nii mõnegi muudatuse.

Kõige paremini on tänavu Rahvuste liigas esinenud Brasiilia ja Iraan, kellel on 12 mängust kirjas vastavalt 11 ja 10 võitu. Turniiri ülekaalukalt suurim punktikütt on olnud seni iraanlasest diagonaalründaja Amir Ghafour (rünnak 57%!), kes mängib uuel hooajal Itaalia tipu, värske Meistrite liiga võitja Lube ridades.

Üsna kindlalt näib finaalturniiri kursil liikuvat ka Tuomas Sammelvuo juhendatav Venemaa, kellel on jäänud mängida veel Argentiina, Austraalia ja Hiinaga. Tõsi, venelaste senine rünnakuliider Viktor Poletajev Austraalias peetavatel mängudel kaasa ei tee.

Kahe viimase koha eest finaalturniiril heitlevad aga Prantsusmaa (9-3), Itaalia (8-4), Poola (8-4) ja Kanada (7-5). Hetkel on nimetatud kvartetist küll paremas seisus Prantsusmaa ja Itaalia, ent neid ootab ees omavaheline mäng ning kohtumised tugevate Kanada ja Brasiiliaga. Poola mängib samal ajal selgelt nõrgemate Saksamaa, Portugali ja Jaapaniga.

Rahvuste liigast langeb tänavu välja Austraalia või Portugal, kellel on hetkel võrdselt 2 võitu. Meeskondade hiljutise omavahelise mängu võitis Austraalia Lincoln Williamsi 21 punkti toel 3:0. Austraalia ja Portugali lähikonkurendid Saksamaa ja Hiina omavad turniiril alalist kohta ja seetõttu ohus pole.

Põhiturniiri viimased mängud peetakse sel ja järgmisel nädalavahetusel.

Tabeliseis. | Allikas: Vikipeedia

 

scroll to top