fbpx
Close

TIPPHETKED | Poola liigub vankumatult EM-tiitli suunas, Sammelvuo pidas Venemaa treenerina viimase mängu?

Wilfredo Leon säras Poola särgis eile taas. | Foto: CEV

Euroopa meistrivõistlustel selgusid eile esimesed poolfinalistid, kelleks osutusid oodatult Poola ja Serbia.

Õhtu esimeses mängus läksid Gdanskis 4200 pealtvaataja ees vastamisi Roberto Piazza juhendatav Holland ja Slobodan Kovaci Serbia. Olgugi et esimeses ja kolmandas geimis oli põnevust küllaga, võttis servil säranud (6 ässa) Serbia 3:0 (23, 20, 25) võidu.

Kaheksandikfinaalis napilt Türgist jagu saanud serblaste tulemulikumad olid eile Uroš Kovacevic 15 (+11), Drazen Luburic 11 (+5) ja Marko Ivovic 10 punktiga (+4). Hollandile tõi Nimir Abdel-Aziz 14 (+5) ja Bennie Tuinstra 7 punkti (+6).

Eile hilisõhtul läksid Gdanskis täismaja ehk 8600 pealtvaataja ees vastamisi 2018. aasta maailmameister Poola ja Tokyo olümpia hõbe Venemaa. Võitjas küsimust ei tekkinudki: liiga võimas Poola teenis 3:0 (14, 24, 19) võidu. Olümpial säranud võistkonnad on seega konkurentsist juba väljas: kuldmedalist Prantsusmaa kaotas kaheksandikfinaalis Tšehhile ja Venemaa veerandfinaalis Poolale. Isegi Venemaa suurim spordileht Sport Ekspress tunnustas võrkpallile elavaid poolakaid ja tunnistas, et kahel järjestikusel suurturniiril polnud tiheda graafiku ja veel tihedama konkurentsi tõttu lihtsalt võimalik edu saavutada.

Olümpial kaheksa parema seas Prantsusmaale 2:3 kaotanud Poola vajab kodus peetaval EM-il tiitlit aga rohkem kui keegi teine, sest kõik alla selle on sealsete võrkpallifännide ja meedia hinnangul karm altminek. Hetkeseisuga on Poola kindla EM-tiitli suunas ka liikumas: Wilfredo Leon ja Bartosz Kurek tõid kumbki eile 14 punkti (+11 ja +9), Jakub Kochanowski ja Michal Kubiak lisasid 6 punkti (+5 ja +4). Maksim Mihhailovita EM-ile tulnud Venemaale tõi Jegor Kljuka 14 (+9) ja Fjodor Voronkov 9 punkti (+4).

Kui Poola juhendaja, 2018. aastal meeskonna maailmameistriks tüürinud Vital Heyneni jätkamine meeskonna eesotsas ripub juba mõnda aega juuksekarva otsas, siis pärast medalimängudelt välja jäämist saab olema huvitav jälgida, mida otsustab Venemaa võrkpalliliit oma soomlasest peatreeneri Tuomas Sammelvuo jätkamise osas.

Euroopa meistrivõistlustel peetakse täna Ostravas viimased mängud, kui Saksamaa kohtub kell 17 Itaaliaga ja Tšehhi kell 19 Sloveeniaga. Katowices peetavates poolfinaalides ootab Poola vastast Tšehhi ja Sloveenia duellist ning Serbia Saksamaa ja Itaalia matšist.

Turniiritabel. | Allikas: Vikipeedia

Poola – Venemaa kokkuvõte:

Serbia – Holland kokkuvõte:

scroll to top