fbpx
Close

Rakvere peatreener: seis on fantastiline ja kui me medaleid võitma ei hakka, pean ameti Lüütsepa kombel maha panema

Rakvere võrkpalliklubi: (vasakult) Andris Õunpuu, Karlo Remy Kallend, Joonas Popman, Alari Saar, Karl Maidle, Andres Toode, Ronald Järv, Taavi Nõmmistu, Denis Losnikov, Reimo Rannar ja Deivid Armulik. | Foto: Rakvere VK

Rakvere võrkpalliklubi peatreener Andres Toode ei varja, et on meeskonna tänavuse komplekteeritavusega rahul.

“Hetkeseis on fantastiline,” ütleb teist aastat meeskonna tüüri juures olev treener. “Võistkond on väga-väga hästi komplekteeritud.”

Balti liigas kaks aastat järjest nelja parema sekka pääsenud Rakvere on säilitanud neli mullust põhimeest ehk Tanel Uusküla, Andris Õunpuu, Joonas Popmani ja Alari Saare. Klubist lahkunute ehk Siim Ennemuisti, Martti Keele ja Elia Lulla asemele toodi meeskonda Reimo Rannar, Ronald Järv ja Denis Losnikov. Märkimisväärseks täienduseks võib lugeda ka Robin Valtingut, kes täitis mullu Tartu Bigbankis enne Rait Rikbergi välismaalt naasmist edukalt libero rolli.

“Arvaksin, et meeskond on mullusest veidi tugevam. Pööran suure tähelepanu diagonaalründaja kohale, kus mullu olime pikalt jännis, enne kuni Elia Lulla lõpuks tuli ja meid välja aitas. Tänavu on meil tugev diagonaal Nõmmistu näol olemas ja pingilt tulev Maidle on samuti edasi läinud. Temporündajatest peame võrdlema Ennemuisti ja Rannarit. Ennemuist on Balti liiga parim blokeerija ja väga hea mängumees, aga ma arvan, et see vahe pole nii suur kui meie võit diagonaalis,” räägib Toode.

Kuidas vaatab Toode aga tagasi Lulla klubist lahkumisele (loe: Rakvere kevadine komeet Lulla lõpetab karjääri: minu kohale leiti paremad mehed)?

“Treenerina oleksin ma väga soovinud sellise kogenud ja hea mängumehe jätkamist. Meie tegime talle ka turuhinnale vastava pakkumise, aga tema arvas, et on rohkemat väärt. Ma saan aru, et ta pöörab tähelepanu sellele, mis raha eest oleks võimalik ära elada, aga meie klubina ei saa selle argumendi põhjal pakkumisi teha,” vastab Toode.

Eesmärkidest rääkides on 61-aastane juhendaja otsekohene. “Ausalt öeldes oleme väga näljased. Tahaksime karikasarjas finaali pääseda ja teistes liigades medali võita. Kui see ei õnnestu, peaksin Oliver Lüütsepa kombel ameti maha panema,” muigab Toode, kelle meeskond mäletatavasti mullu Balti liiga veerandfinaalis tartlased auti lõi. “Tartu tundub vaieldamatult hetkel kõige tugevam. Ilmselt on ka Saaremaa hea, aga neil ei paista nii palju võimu olevat. Pärnugi osas on veel lahtisi otsi.”

Rakvere on hooajaks põhja ladunud kolm nädalat. Trenni tehakse Tallinnas Sõle spordihallis ja Reval Spordi jõusaalis. “Treeningud on olnud väga läbimõeldud. Loodan palju abi saada mängivalt abitreenerilt Andris Õunpuult,” lisas Toode. Ainult võrkpallile keskenduvad Rakvere meeskonnast Nõmmistu ja Kallend, teised käivad ka tööl või õpivad.

Rakvere võrkpalliklubi võimalik algkoosseis uuel hooajal: 

Sidemängija: Ronald Järv
Nurgaründajad: Denis Losnikov ja Tanel Uusküla
Diagonaalründaja: Taavi Nõmmistu
Temporündajad: Reimo Rannar ja Joonas Popman
Liberod: Alari Saar ja Robin Valting

Eeldatavad vahetusmängijad:

Sidemängija: Karlo Remy Kallend
Nurgaründajad: Andris Õunpuu ja Markus Lopato
Diagonaalründaja: Karl Maidle
Temporündaja: Deivid Armulik


Klubist lahkujad:

Elia Lulla (nurgaründaja/diagonaal, lõpetas karjääri)
Siim Ennemuist (temporündaja, siirdus Saaremaale)
Martti Keel (sidemängija, siirdus Pärnusse)
Mart Toom (nurgaründaja, siirdus Saaremaale)
Siim Päid (temporündaja, siirdus esiliigasse Tallinna Ülikooli)

Klubiga liitujad:

Denis Losnikov (nurgaründaja, saabus Selverist)
Reimo Rannar (temporündaja, saabus Selverist)
Ronald Järv (sidemängija, saabus Tartust)
Robin Valting (libero, saabus Tartust)
Taavi Nõmmistu (diagonaal, saabus Selverist)
Deivid Armulik (temporündaja)
Markus Lopato (nurgaründaja)

scroll to top