fbpx
Close

Maksimovi mälestusturniiri esimesed märgid loovad eelduse ettearvamatuks nädalavahetuseks

Karl Maidle ja Mihkel Nuut kerkisid Tartu etapiga peamiste esikohapretendentide hulka. | Foto: Dovile Stirbyte

Juba reedel algab Jõekääru Rannakeskuses hooaja kolmas Kiirkasiino rannavolle GP-etapp, mis kannab Valeri Maksimovi nime. Turniiri suurimateks favoriitideks võib pidada Urmas Piik/Dmitri Korotkovi ja Maret Kuuse/Laura-Liisa Maistet, kuigi sarnasel tasemel paare jagub nii naiste kui ka meeste võistlusele palju. Ettearvamatust peaks turniirile tooma ka ennustatav vihmasadu.

Tallinna külje all Laagris asuvas Eesti suurimas alaliste volleväljakutega vollekeskuses näeb mängimas 28 meeste ja 16 naiste paari ehk kokku 44 paari ja 88 mängijat. Tänavuse aasta osalejaterekord kuulub seni avaetapile, sest Rakvere Škoda Cupil osales suisa 106 mängijat.

Eeloleval nädalavahetusel on meeste etapil võistlustules nii Rakveres võidutsenud ja Tartus teise koha saanud Urmas Piik/Dmitri Korotkov kui ka Rakveres kolmandana lõpetanud, aga Tartus karjääri esimese etapivõidu võtnud Kilingi-Nõmme duo Mihkel Nuut/Karl Maidle. Favoriitide hulka tuleb kindlasti lugeda ka lätlasi Arnis Relinšit ja Rinalds Aišpursi ning kaht Leedu paari, kelle osalemine pole aga neljapäeva seisuga veel sugugi selge. Meie esipaar Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar tänavu Eesti GP-sarjas tõenäoliselt ei mängi, hetkel valmistutakse Gstaadi Elite-16 etapiks.

“Usk ja tunne on selline küll, et võiksime uuesti kõige kõrgemate kohtade eest võistelda,” ütleb mullu meistriliigas saalivõrkpalli mängimisest loobunud vastne etapivõitja Nuut. “Tartus saadud esikoht näitas, et oleme ajaga targemaks ja kogenumaks saanud. Meil ei teki enam selliseid mõõnasid sisse nagu varem. Omavaheline mõistmine on ka Karliga platsil hea. Ja võit kasvatas ka enesekindlust, kuigi eks häid paare leiab nimekirjas päris palju.”

Poodiumikohtade eest asuvad heitlema tõesti veel mitmed huvitavad paarid, nende hulgas ka tutvustamist mitte vajavad Karl Jaani ja Timo Lõhmus ning üle pika aja koos mängivad parimad sõbrad Jaan Rebel ja Cris Karlis Lepp, kes paar aastat tagasi jalaga GP-sarja ukse lahti lõid. Samuti on pärast väikest pausi koos platsil tugev noortepaar Kaur Erik Kais/Rasmus Meius. Esmakordselt näeb tänavu koos mängimas ka igiliikuritest meistreid Kaarel Kaisi (48) ja Argo Arakut (47). Tunamullu võitis Arak veel koos Piigiga Eesti meistritiitli ja Kais Rein Tiisaarega pronksi. Mullu teenisid Kais ja Arak, kes esmakordselt mängisid koos juba mitukümmend aastat tagasi, Pärnu etapil tugeva tuule toel neljanda koha.

Et naistest on turniirilt eemale jäämas meie kaks tugevamat paari Liisa Remmelg/Heleene Hollas ja Eva Liisa Kuivonen/Liisa-Lotta Jürgenson ning kaasa ei tee ka ühtki tugevat paari lähiriikidest, on hiilgav šanss võtta elu esimene etapivõit Maret Kuusel ja Laura-Liisa Maistel. Eesti meistrivõistluste mulluse hõbedapaari tõsisemaid konkurente on raske välja tuua, sest naiste karussellis on tase eriti ühtlane. Kui aga siiski kedagi nimetada, siis kõrgete kohtade nimel mängivad kindlasti ka Annemar Neiland/Merike Errit, Anni Põldma/Liisa Põldma, Gerli Gull/Mari Loorman ning Marily Lass/Karlotta Kattai.

“Laura oli haige pikalt, mistõttu me pole saanud viimasel ajal palju trenni teha,” tõdeb Mustamäe Gümnaasiumis kehalise kasvatuse õpetajana töötav Kuuse. “Läheme seega lihtsalt nautima turniiri, aga eks teise päeva tahaks pääseda ikka. Errit ja Neiland on head mängu näidanud ja usun, et Lass ja Kattai võivad sel turniiril üllatada. Gull ja Loorman mängisid mullu hästi ja saab näha, kuidas Gull on vigastusest nüüd taastunud,” lisab ta. Turniiri noorima ja vanima mängija vanusevahe on suisa 35 aastat, sest naiste konkurentsis debüteerivad 13-aastane Keira Liina Lukas ja 15-aastane Sandra Lepp.

Turniir algab reedel kell 17.00 meeste kvalifikatsiooniga. Põhiturniiriga tehakse algust laupäeval kell 10.00 ja finaalipäevaga pühapäeval kell 10.00. Pühapäeval näeb lisaks tavaturniiri otsustavatele mängudele ka King of The Court turniiri, samuti sõumängu näitleja Hendrik Toompere Jr ja ajakirjanik Karl Rinaldo ning saalivõrkpallurite Kevin Saare ja Oliver Orava vahel.

Mullu meie seast lahkunud spordiajakirjaniku Valeri Maksimovi jälg Eesti rannavolles on suur. Tema eestvedamisel hakati Eestis korraldama 1986. aastal esimesi kaks kahe vastu rannavolleturniire, lisaks õnnestus mitmel Eesti paaril minna just tänu tema pühendunud organiseerimisele teisele poole ookeani esimestele suurvõistlustele Nõukogude Liitu esindama. Turniiri peakorraldaja Beach44 loodab, et antud võistlus aitab Eestis tugevdada rannavollekultuuri, kus meie lemmikalale palju andnud inimesi peetakse meeles ka siis, kui neid enam meie seas pole.

Lisainfot leiab turniiri kohta Valeri Maksimovi mälestusturniiri Facebooki lehelt, tulemusi näeb skoor.ee‘st.

Pühapäeva ajakava:

10.00 I naiste poolfinaal (samal ajal teine naiste poolfinaal teisel väljakul)
10.45 I meeste poolfinaal (samal ajal teine meeste poolfinaal teisel väljakul)
11.30 Naiste pronks
12.15 Sõumäng Toompere/Rinaldo vs. Saar/Orav
13.00 Meeste pronks
13.45 Naiste KOTC finaal
14.15 Naiste kullamäng
15.00 Meeste KOTC finaal
15.45 Meeste kullamäng
16.30 Autasustamine

scroll to top