fbpx
Close

Resovia uus peatreener Gheorghe Cretu: tahan olla mitte ainult treeneri, vaid vajadusel ka venna või isa eest

Gheorghe Cretu (paremal) koos tõlgiga tänasel pressikonverentsil. | Foto: klubi koduleht

Eile sai avalikuks uudis, et Eesti rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Crețu asub juhendama Poola tippklubi Rzeszowi Asseco Resoviat. Resovia vallandas kehvade tulemuste tõttu senise peatreeneri Andrzej Kowali, vahendab volley.ee.

Täna klubis toimunud pressikonverentsil ütles Crețu, et ei pidanud sellist pakkumist saades kaua ootama. “Mul on suur au selle klubi juures töötada. See on mulle huvitav väljakutse. Kuigi klubi jaoks on säärane olukord kindlasti ebameeldiv, siis spordis tuleb selliseid asju ette. Seda pakkumist saades ma kaua mõtlema ei pidanud. Tunnen hästi siinset olustikku ja mängijaid, sest olen selle klubi vastu mitu aastat mänginud,” rääkis 50-aastane Cretu.

“Nii klubil kui meeskonnal on kõik eeldused eduks, kuigi Poola liiga on muutunud väga tasavägiseks ja sündinud on mitmeid üllatusi. Mäletan Lubini aegadest hästi, mis tunne on nii-öelda väiksematel klubidel Resovia-suguste suurte vastu mängida. Olin juba hommikusel jõutreeningul kohal ja suhtlesin seal ka mängijatega põgusalt. Teen seda lähiajal veel. Tahan olla mitte ainult treeneri, vaid vajadusel ka venna või isa eest. Pean olema mängijatele alati olemas,” lisas rumeenlane.

Nädalavahetusel seisab meeskonnal ees juba esimene kohtumine uue juhendaja käe all, kui laupäeval kohtutakse liiga kahe viimase meeskonna duellis Bedziniga.

Resovia näol on tegu seitsmekordse Poola meistriga, Meistrite liigas on saadud kahel korral hõbe (viimati aastal 2015).

Crețu on Poolas juhendanud varemgi, viimati oli ta aastatel 2014-2017 Lubini Cupurmi peatreener, varasemalt on ta olnud ka Olsztyni eesotsas (2010-2011). Eelmise hooaja alguses tegutses Crețu Venemaa tippklubi Belgorodi Belogorje juhendajana.

Lisaks mängib Poolas Lubini Cuprumis koondise kapten Kert Toobal, samas klubis on abitreeneriks koondise abitreener Rainer Vassiljev ning ÜKE-treener Mirko Fasini. Belchatowi Skras mängib rahvusmeeskonna diagonaalründaja Renee Teppan.

scroll to top