fbpx
Close

Tõeline muinasjutt: Eesti mänedžer “aitas” Saare koduklubi sügavast august uskumatu võiduni

Kevin Saar (vasakul) koos oma agendi Märt Pajusaluga. | Foto: erakogu

Eesti võrkpallikoondise nurgaründaja Kevin Saare karjääri esimene välishooaeg Šveitsi meistriliigaklubis Luzernis väärib tähelepanu, sest lisaks sellele, et saarlane kerkis loetud hetkedega liiga paremate ründajate hulka, on meeskond tänaseks jõudnud juba läbi põdeda tõsise sisetüli.

Loe esmalt meenutuseks: Harvanähtav sisetüli profivõrkpallis: Saare koduklubi mängijad hakkasid peatreeneri vastu sõdima

Nüüd, mil sisetüli on lahenduse leidnud (üks mängija lahkus ja teine hakkas treenerile alluma), suutis Luzern viimaks ka väljakul oma mängu käima saada. Kahe kindla kaotusega tabeli põhja langenud meeskond alistas koduväljakul ühe tiitlipretendendi, mulluse hõbedaklubi Näfelsi raudkindlalt 3:0, loovutades vastasele geimides vaid 21, 14 ja 14 punkti. Meeskonda vedasid taaskord Saar (16 punkti, +13; rünnak 18st 15 ja vastuvõtt kogu mängu parim 75%) ja serblane Strahinja Brzakovic (22 punkti, +18), ent erinevalt kahest esimesest kohtumisest suutsid nüüd ka teised mängijad oma panuse meeskonna edusse anda.

“Näfels oli eelmisel hooajal ainus meeskond, keda Luzernil võita ei õnnestunud. Tegime seega omamoodi ajalugu. See oli tõenäoliselt meie seni parim mäng,” sõnab Saar, kes on 43 punktiga (+21) liiga resultatiivsustabelis seitsmes mees.

“Ülekaal oli ilmselge, vastased ei saanud oma mängu üldse käima,” jätkab Saar. “Nende põhikuuikus oli kolm Šveitsi koondise põhimeest: sidemängija Peer Harksen, diagonaalründaja Joel Roos ja libero Etienne Hagenbuch. Näfelsi parim oligi lõpuks Roos kõigest 6 punktiga.”

Eelmisel nädalal käis Saarel Luzernis külas Saaremaa võrkpalliklubi abitreener ja Kokkuta Managementi agent Märt Pajusalu. Just tema on aidanud mitmetel Eesti võrkpalluritel viimastel aastatel välislepinguni jõuda. Näiteks möödunud suvel juhtis ta lisaks Saarele uue koduklubini ka Robert Viiberi ja Dimitri Korotkovi.

“Mängu ajal tehti isegi nalja ja öeldi: me kõik mängime seepärast nii hästi, et sinu mänedžerile silma jääda,” muigab Saar.

Eeloleval nädalavahetusel seisab Luzernil ees järjekordne Šveitsi tippklubi, mitmekordne riigi meister ja praegune liider Amriswil.

 

scroll to top