Saarlased naasid Soomest kolmanda kohaga, Uuskari näitas turniiril hiilgavaid numbreid

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Allan Mehik/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi osales sarnaselt eelmisele aastale Soomes Akaa Volley korraldataval hooajaeelsel kontrollturniiril, kus teenis 6 punktiga kolmanda koha.

Reede õhtul peeti sõprusmäng korraldaja ehk Oliver Lüütsepa juhendatava Akaaga ja teeniti 1:2 (-28, -22, 19) kaotus. Rünnakul suisa 67-prtosendilist täpsust (25-st 17) näidanud Markus Uuskari kogus ülesplatsimehena 18 punkti (+12), nurgaründaja Evandro Souza lisas 13 (+10), temporündaja Sauli Sinkkonen 6 (+3) ja nurgaründaja Rauno Tamme 4 punkti (+1). Keith Pupart realiseeris sedapuhku 9 tõstest vaid 2 (22%) ja piirdus 3 punktiga (-1). Kõiki kolme geimi alustasid Uuskari, Sinkkonen ja Souza, teised jagasid mänguaega. Akaa koosseisus mängis kaks esimest geimi kaasa Eesti koondise sidemängija Markkus Keel, soomlaste tulemuslikem oli Urpo Sivula 12 punktiga (+5).

Laupäeval teenis Saaremaa esmalt 3:0 (22, 16, 20) võidu Raisio Loimu üle. Hindrek Pulga puudumisel taas täismängu kirja saanud diagonaalründaja Uuskari kogus 11 punkti (+1), kolm serviässa löönud Tamme lisas 9 (+5) ja Souza 8 punkti (+6).

Teises laupäevases kohtumises võtsid Ioannis Kalmazidise hoolealused 2:1 (21, 22, -17) võidu Vantaa Ducksi üle. Uuskarilt kolmas täismäng ja üleplatsimehena 19 punkti (+12), Souza lisas 11 (+5) ja temporündaja Wennder Lopez 8 (+2) punkti.

Turniiri viimases mängus saadi pühapäeval 0:3 (-23, -18, -19) kaotus Soome viimaste aastate esiklubilt Sastamala VaLePa’lt. Saarlaste resultatiivseim oli ka neljandas matšis täismängu teinud Uuskari 12 (+4) punktiga, Souza arvele kanti 8 (-2) punkti ning Pupart lisas 6 (+3) ja Sinkkonen 5 punkti (+2). Meeskonna sidemängijatena jagasid turniiril mänguaega Alexander Tusch ja Nikodem Wolanski, liberod olid Johan Vahter ja Alari Saar.

Turniiri võitjaks krooniti 10 punkti kogunud VaLePa. Vantaa, Saaremaa ja Akaa kogusid 6 punkti ning Raisio 2 punkti. 23-aastane Uuskari oli tänu rohkele mänguajale turniiri ülekaalukalt suurim skooritegija 61 punktiga. Individuaalses statistikas pääsesid turniiril esiviisikusse lisaks Uuskarile, kes oli tabeli tipus ka hiilgava rünnakuprotsentiga (51), efektiivseim servija Tamme (0,71 ässa geimi kohta) ja paremuselt teine servi vastuvõtja Pupart (59%).

Kontrollturniiri tulemused ja statistika leiab siit*.

*Uudise koostamisel on võetud aluseks Saaremaa klubi poolt tehtud statistika, mis võib ametlikust statistikast kohati mõne numbri osas erineda.