fbpx
Close

Savo tegevjuht: kogu juhtum oli minule suur šokk, sest pean Andrust oma sõbraks

Andrus Raadik. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Savo Volley tegevjuht Timo Perälä tunnistas, et otsus Andrus Raadik lahti lasta oli pika ja eduka koostöö tõttu temale isiklikult väga keeruline samm.

Perälä rääkis Soome võrkpallipodcasti “Palloralli” eilses saates, et Raadik oli kolme meeskonnas veedetud aasta jooksul (Perälä juhtis ka Savole eelnenud Pielavesi Sampo klubi) üks võistkonna vaieldamatuid liidreid ja kohaliku liiga staar. Ka omavahelistes suhetes polnud tema sõnul varasemalt probleeme tekkinud, mistõttu klubi plaanis Raadikule kevadel lepingupikendust pakkuda.

Perälä kuulis Raadiku kriitikast laupäeva õhtupoolikul Savon Sanomates avaldatud tõlkeloo kaudu. Seejärel helistas ta meeskonna peatreenerile Jukka Tuovinenile ning küsis, kas too ootab Raadikut pühapäevasesse trenni ja arvestab eestlasega pronksiseerias. Et Tuovinen vastas mõlemale küsimusele eitavalt, otsustati nurgaründaja kutsuda pühapäeva hommikul klubi kabinetti.

“Kuna Andrus oli meeskonnast välja arvatud ning tegu oli selge lepingu rikkumisega, otsustasime juhtkonnas temaga kontrahti lõpetada. Meil polnud teist võimalust. Kuna olin Raadikuga mitu aastat koostööd teinud ja pean teda oma sõbraks, oli kogu juhtum minu jaoks suur šokk,” sõnas Perälä “Palloralli” saates.

Perälä oleks lootnud, et pärnakas tulnuks probleemidega esmalt tema jutule. “Uskusin, et Andrus oleks saanud probleemidest esmalt mulle tulla rääkima. Ma saanuks ehk aidata. Seepärast on ka minu pettumus ja šokk suur, et selline olukord üldse tekkis. Meie suur sõdur on nüüd pronksimängust väljas.”

“Me ei arva sugugi, et oleme klubina ideaalsed. Peame siiski võtma arvesse ka seda, et me tegime eelmisel aastal kahest meeskonnast ühe. Oleme õnnestunud klubi turundamises. Näiteks on meie eelarve suurem kui oli mullu Pielavesi ja Kuopio meeskonnal kokku. Oleme suutnud viia klubi lühikese ajaga mitmete erinevate paikadeni (Savo mängib oma kodumänge kaheksas erinevas Savo piirkonna paigas – toim.), toonud publiku saali ja kogunud noortevõrkpallile 30 000 eurot. Need on olnud suured õnnestumised. Ent muidugi on ka palju asju, mida peame veel parandama. Eriti tõsiselt peame pärast hooaega vaatama just seda, mis puutub meeskonda ja treeneritesse. Küsin pärast pronksiseeriat kõigilt mängijatelt meeskonna tegemiste kohta tagasisidet,” lisas Perälä.

Savo kaotas esimese pronksimängu teisipäeval Loimaa Hurrikaanile 0:3. Teine mäng, mis võib jääda ühtlasi viimaseks, peetakse reedel Savos.

“Palloralli” eilset saadet saab kuulata siit.

Kuula ka: Podcast “Kuldne geim” | Kas Raadiku vallandamist saanuks vältida?

 

scroll to top