Selgus Eesti koondise vastane Kuldliiga poolfinaalis

Türgi rünnakuliider Adis Lagumdzija pärast kaks aastat tagasi Kuldliiga finaalturniiril Eesti konkurentsist välja lülitamist. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti rahvusmeeskond võitis Euroopa Kuldliigas A-alagrupi ning pääses 19. ja 20 Belgias Kortrijkis toimuvale finaalturniirile, kus meie vastaseks loositi Türgi.

Türklased läbisid sarnaselt meile alagrupiturniiri kaotuseta, loovutades vastastele seejuures vaid kaks geimi. 18 punkti kogunud Türgile järgnesid C-alagrupis Valgevene ja Tšehhi võrdselt 7 ning Portugal 4 punktiga. Türklaste liider oli alagrupiturniiril oodatult Robert Tähe endine klubikaaslane Izmiri Arkases, lõppenud hooajal Milanos mänginud Adis Lagumdzija, kes kogus 20 geimiga muljetavaldavad 116 punkti (kogu turniiri resultatiivseim mängija). Meie resultatiivseim oli Oliver Venno, kes tõi 15 geimiga 77 punkti.

Eesti ja Türgi kohtusid viimati tähtsas mängus just Kuldliiga raames, kui kaks aastat tagasi Tallinnas peetud finaalturniiril tuli meil kodupubliku toest hoolimata poolfinaalis tunnistada hilisemate kuldmedalistide 3:1 paremust.

B-alagrupis oli neljast mängust neli võitnud Ukraina parim Rumenia ja Slovakkia ees. Ukrainlased kohtuvad finaalturniiri poolfinaalis võõrustajate ehk Belgiaga.

Eesti ja Türgi poolfinaalmäng algab Kortrijkis 19. juunil kell 18.00, Belgia ja Ukraina kohtuvad kolm tundi hiljem. Cedric Enardi juhendatav Eesti koondis valmistub finaalturniiriks Tartus.