fbpx
Close

Selveri uus leegionär kiidab noort eestlast: ta on silmapaistev mängija ja võib pääseda tugevasse välisliigas

Pierce Johnson. | Foto: ekraanitõmmis

Tänavuse Credit24 Balti liiga üks huvitavamaid mängijaid on Tallinna Selveri ainus leegionär, Kanada nurgaründaja Pierce Johnson, kes saabus enda sõnul Eestisse tiitleid võitma.

“Seni on kõik olnud väga lahe. Koduigatsust pole tulnud, sest kõik on mind hästi vastu võtnud. Meeskond on tekitanud minus tunde, et olen siin vajalik,” ütles 23-aastane Johnson pärast Selveri eileõhtust treeningut Sõle spordihoones.

Septembri keskel peetud kontrollkohtumises Tartu Bigbankiga kogus Johnson hea hüppe ja rünnaku toel üleplatsimehena 22 punkti (+15). Tolles kohtumises tegi Johnson aga haiget jalale, mistõttu pole ta rohkem Selveri eest väljakule jooksnud. Kokkuvõttes on Johnsoni ametlike mängude paus veninud juba pooleteisele aastale, sest koroonaviiruse leviku tõttu jäi tema viimane mäng Kanadas 2020. aasta märtsi.

“Olen nüüd mitmeid nädalaid eemal olnud mängudest. Oleksin tahtnud ise juba varem tagasi tulla, aga õnneks on mul treenerid, kes mind tagasi hoidsid, et ma liiga vara uuesti mängima ei hakkaks. Mulle väga meeldib Andrese (peatreener Andres Toobal – toim.) lähenemine. Ta on noor treener ja sai aru, et mul oli vaja puhkust. Kuna ma polnud mänginud pikka aega ja mu puude oli roostes, siis sai ta minuga keskenduda sel ajal vastuvõtule ja kaitsele. Ta on minu jaoks alati olemas. Ja nüüd olen ka täielikult tagasi ja valmis taas mängudeks,” kinnitas Johnson, kes teeb ametliku debüüdi Selveri ridades laupäeval kodus Pärnu vastu.

“Olen siin, et olla võimalikult hea ja kasulik mängija võistkonnale. Olen valmis igasugustes rollides tegutsema – võin punkte tuua, aga ka kaitses aidata,” sõnas Johnson.

“Me pole võistkonnas väga palju eesmärkidest rääkinud, aga mina tahaksin alati võita. See on põhjus, miks mind palgati. Eelmisel hooajal võitis Selver kaks tiitlit. Kui suudaksime sel hooajal kõik kolm tiitlit võita, oleks tegu päris kõva saavutusega,” arvas kanadalane, kes kogu senise karjääri on mänginud kodumaal.

Mida peab 193-sentimeetrine Johnson oma suurimaks tugevuseks? “Kindlasti rünnakut. Tegelen ka vastuvõtuga, aga mulle meeldib rohkem võrgu kohal tegutseda,” vastas ta. Jätkuküsimusele, kas ülejäänud Eesti klubid peaksid selle lause põhjal hakkama serve just tema peale suunama, kõlas aga kiire “ei”, sest enda sõnul saab ta ka kaitses hakkama.

Selveri vanim mängija on tänavu vaid 27-aastane universaal Denis Losnikov. Võrreldes eelmise hooajaga, mil võistkonda kuulusid muuhulgas Renee Teppan, Kristo Kollo ja Andrus Raadik, on tegu seega oluliselt noorema satsiga.

“Kõige paremast küljest on näidanud end seni just vanemad mängijad eesotsas Oliveri (Orav), Denisi (Losnikov) ja Renetiga (Vanker). Aga näiteks Marx Arul on noorematest väga palju potentsiaali. Ta on silmapaistev mängija, kellel on väga hea šanss mängida tulevikus Eesti koondises ja mõnes tugevas välisliigas,” kiitis Johnson 18-aastast ja 204-sentimeetrist temporündajat, kes mängib meistriliigas juba neljandat hooaega ja on pääsenud kõvast konkurentsist hoolimata juba ka koondise treeninglaagrisse.

Ent millised on intervjuueritava enda suuremad eesmärgid? “Iga mängija tahaks pääseda sellistesse liigadesse nagu Itaalia või Poola. Üritan hetkel aga võtta ühe sammu korraga,” vastas Johnson, kes ütles videousutluse lõpetuseks ka ühe ilusa lause eesti keeles.

Intervjuu Pierce Johnsoniga:

scroll to top