Hirmuäratav Juhkami ja üllatav Järv viisid Bigbanki Eesti meistrivõistlustel finaali

Martti Juhkami säras taas tartlaste ridades. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tiitlikaitsja Tartu Bigbank jõudis Eesti meistrivõistlustel muretult finaali, alistades poolfinaalseeria kolmandas mängus Tallinna Selveri taas tulemusega 3:0 (25:13, 25:18, 25:12).

Seeria kõige ühepoolsemas mängus sai põnevus kiiresti otsa. Alar Rikbergi hoolealused läksid igas geimis kohe alguses oma teed ja panid partiile punkti 70 minutiga. Kohtumise lõpetas seejuures vahetusest väljakule pääsenud sidemängija Ronald Järv, kes realiseeris Martti Juhkami pika ja täpse tõste efektse rünnakuga. Jah, te lugesite õigesti.

Kodumeeskonna ridades tegi järjekordse hea esituse veel mullu Meistrite liigas mänginud 33-aastane Martti Juhkami. Sedapuhku olid rakverelase numbrid lausa muljetavaldavad: kolme lühikese geimiga õnnestus tal koguda 23 silma (+21) ehk pea sama palju kui kõigil Selveri mängijatel kokku (27p, -3). Rünnakul 22 tõstest 17 (77%) realiseerinud, lisaks neli ässa ja kaks blokki kogunud Juhkami puhul pole teatavasti sugugi välistatud, et ta siirdub järgmiseks hooajaks taas välismaale mängima. Taoliste numbrite pealt on ehk veidi lihtsam mõnes tugevas liigas korralik leping teenida.

Bigbanki ridades tegi suurepärase mängu ka temporündaja Alex Saaremaa, kes suutis teises geimis palli võrgu alt läbi servimisest hoolimata koguda lõpuks suisa 14 punkti (+12). Saaremaa realiseeris kõik seitse tõstet, lisaks sai ta kirja neli blokki ja kolm ässa. Valentin Kordas lisas 7 (+5) ning teises geimis läätse kaotanud ja seetõttu vahetusse võetud Albert Hurt 5 punkti (+2).

Selverile, kelle esitust nimetas meeskonna peatreener Andres Toobali häbistavaks, tõi Mihkel Nuut 7 (+2) ja Oliver Orav 5 punkti (-1). Esmakordselt pääses Eesti meistrivõistluste sõelmängudes platsile 17-aastane Jan Stog, kes kogus 2 punkti (-1).

Nelja võiduni peetavate Eesti meistrivõistluste finaalseeria algab pooleteise nädala pärast. Teine finalist võib selguda juba täna, sest kell 19 algab pealinnas TalTechi ja Pärnu vahelises seerias kolmas kohtumine. Seeriat juhib TalTech 2:0.