Šmidl tegi pärast haigust võimsa esituse ja vedas Selveri võiduni Riia üle, Saaremaal Jelgavaga probleeme ei tekkinud

Tallinna Selveri diagonaalründaja Matej Šmidl (nr 13). | Foto: Riina Vals/SK Duo

Täna alustati Credit24 Meistriliigas veerandfinaalseeriatega, kui põhiturniiri võitja Saaremaa alistas kindlalt Jelgava ja Tallinna Selver oli neljageimilises lahingus parem Riia Tehnikaülikoolist.

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis jagas 3:0 (25:19, 25:16, 25:17) võidumängus mänguaega kõigile ja võitjate resultatiivseimaks kerkis Austraalia koondislane Beau Graham 10 punktiga (+7). Tema oli Eesti klubi poolel ainuke, kes tegi kaasa kogu kohtumise. Saarlaste nii vastuvõtt kui ka rünnak olid 60%, lisaks saadi 8 blokki ja 7 ässa (4 Graham). Lätlaste tulemuslikem oli Ruslans Sorokins, kes tõi 12 punkti (+5). Lõunanaabrid said serve kätte suisa 76-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 43-protsendiliselt, lisa tuli 3 bloki ja 4 ässa näol.

Lätist naasis võidukalt ka Tallinna Selver, kes võitis 3:1 (25:14, 25:17, 20:25, 25:23) Riia Tehnikaülikooli. Tallinlaste poolel tegi suurepärase esituse viimased kaks kohtumist haiguse tõttu vahele jätnud Matej Šmidl, kes kogus üleplatsimehena 29 punkti (+16). Vigastatud Oliver Orava asemel viimastes mängudes algkoosseisus koha sisse võtnud Denis Losnikov lisas 15 punkti (+7). Selveri vastuvõtt oli 41%, rünnak 53%, lisa tuli 11 bloki (5 Šmidl) ja 10 ässa näol. Riia klubi parimaks kerkis 18 punktiga (+7) Gatis Garklavs. Lätlaste vastuvõtt oli 48%, rünnak 36%, lisaks saadi nii 7 blokki kui ka 7 ässa.

Korduskohtumised peetakse 7. märtsil eestaste koduplatsil ning vajadusel kolmas otsustav mäng päev hiljem samuti Eestis.

Tartu (põhiturniiri teine), Pärnu (5.) ja TalTech (7.) alustavad oma veerandfinaalseeriat homme, kui Pärnu võõrustab kell 17 Jekabpilsi Lušit ning TalTech ja Tartu mängivad omavahel kell 19 esimese kodusaalis.