fbpx
Close

Tähe järjekordne supermäng viis Izmiri olulise võiduni, Galatasaray mõõn jätkub

Robert Täht servimas. | Foto: Efeler Ligi

Türgi meistrivõistlustel teenis eile tähtsa võidu Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas, kes alistas võõrsil Ankara Ziraat Bankasi 3:1 (20, 23, -21, 18).

25-aastane Täht oli taas ülesannete kõrgusel, kogudes 17 punkti (+12). Nurgaründaja realiseeris 25 tõstest suisa 17 (68%), servi ja blokiga sedapuhku lisa ei tulnud. Izmiri resultatiivseim oli Adis Lagumdzija 20 punktiga (+10). Tšehhi koondise põhimees Michal Finger tõi Ziraat Bankasile 27 punkti (+15).

Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray minetasid lõplikult võimaluse heidelda põhiturniiri võidu eest, kaotades kodus 1:3 (-21, -23, 14, -20) Ankara Maliye Piyangole. Venno realiseeris 33 tõstest 15 ja koguski lõpuks 15 punkti (+8). Maliye Piyango diagonaalründaja Jhon Wendt tegi selgelt parema mängu, kogudes 27 punkti (+17).

Põhiturniiri võidu eest on jäänud võitlema veel tiitlikaitsja Ankara Halkbank, Izmiri Arkas ja Ankara Maliye Piyango. Galatasaray jääb neljandana liidritest juba selgelt maha.

Ühtlasi kaotas Venno sel nädalavahetusel oma koha punktitabeli tipus. Uueks liidriks kerkis Finger, kes on kogunud 331 punkti ehk kolm punkti rohkem kui Venno. Täht jätkab aga tõusmist rünnakute realiseerimise osas, paiknedes “tempomeeste erialal” nüüd hiilgava 53% teisel kohal.

Tabeliseis.
scroll to top