Tammemaa oli hädas rünnakuga ja Tours sai teise kaotuse järjest, Akaa oli Savo vastu jõuetu

Timo Tammemaa tähelepanelikult peatreener Hubert Hennot kuulamas. | Foto: CEV

Eile õhtul oli Prantsusmaa kõrgliigas eestlastest ainsana võistlustules Timo Tammemaa, kelle koduklubi Tours alistus kolmes geimis 0:3 (23:25, 22:25, 23:25) Toulouse’le.

Kogu kohtumise kaasa teinud Eesti rahvuskoondise temporündaja tõi 5 punkti (+1). Ootamatult kahvatult esines saarlane rünnakul, kui 7 tõstest suutis ta punktiks lüüa kõigest 2 (29%), lisaks sai ta kirja kaks blokki ja ühe ässpallingu. Toursi resultatiivseimaks kerkis oodatult nende rünnakuliider Hermans Egleskalns, kes kogus 15 punkti (+1).

Kodupubliku tuge nautinud Toulouse’i tulemuslikem oli nurgaründaja Pierre Derouillon 15 punktiga (+4).

Teise kaotuse järjest saanud Tours jätkab liigatabelis esikohal, olles 23 mänguga kogunud 48 punkti. Toulouse paikneb 34 punktiga kuuendal real. Eestlase tööandjal on põhiturniiri lõpuni jäänud pidada kolm kohtumist.

Järgmise mängu peab tiitlikaitsja 7. märtsil, kui kodus võetakse vastu Renee Teppani endine leivaisa Poitiers.

Täna peavad oma 23. mänguvooru Hindrek Pulk ja Chaumont, kes võõrustavad Montpellier’i ning play-off-koha eest tulist võitlust pidav Pariisi Volley (Ardo Kreek), kes kohtub võõral väljakul Narbonne’ga.

Soome kõrgliigas sai hooaja kümnenda kaotuse Mart Naaberi ja Oliver Lüütsepa tööandja Akaa, kes kaotas kindlalt 0:3 (21:25, 12:25, 18:25) Savo Volleyle. Peatreenerina tegutsev Lüütsepp saatis kaasmaalase mängu teises geimis vahetusest ning jättis tartlase platsile kogu kolmandaks geimiks. 212-sentimeetrine mängumees tõi selle ajaga 3 punkti (+2). Keskblokeerijana tegutsev Naaber sai 3 tõstet, millest realiseeris 2 (67%), lisaks kanti tema arvele üks blokk. Kaotajate tulemuslikem oli Joni Mikkonen 9 punktiga. Akaa poolel ei teinud kaasa nende rünnakuliider Urpo Sivula. Savo resultatiivseimaks kerkis vanameister Olli-Pekka Ojansivu, kes tõi üleplatsimehena 20 punkti (+10).

Liigatabelis jätkab Akaa neljandana, olles kogunud 64 punkti.