fbpx
Close

TÄNA | Kas rahvusnaiskond avab Hõbeliiga võidukalt?

Eesti naiste võrkpallikoondis. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusnaiskond peab täna Euroopa Hõbeliigas esimese kohtumise, kui võõrsil minnakse vastamisi Sloveeniaga.

Eesti ja Sloveenia naiskonnad on kohtunud omavahel 4 korral, millest 3 mängu on võitnud Sloveenia ja ühe Eesti. Viimati oldi vastakuti 2017, kui MM-valikturniiril Portugalis oli tulemusega 3:0 parem Sloveenia. Eesti asub maailma edetabelis 45. ja Sloveenia 115. kohal (2017. aasta seisuga – toim.).

Enne Sloveeniasse sõitmist pidas Eesti kolm sõpruskohtumist Soome naiskonnaga, mis paraku kõik kaotati. Teatavasti puudusid nendest kohtumistest Kristiine Miilen, Eliise Hollas, Kristel Moor ja Polina Bratuhhina-Pitou, kes aitasid Terville Florangel võita Prantsusmaa esiliiga karika. Tänaseks on ka nemad koondisega liitunud ja valmis naiskonda aitama. Samuti jäi sõpruskohtumistest eemale Kertu Laak, kes paar nädalat tagasi murdis trennis väikese sõrme, mis vajas suisa operatsiooni. Salo Viesti ridades Soome meistriks kroonitud Laak ei saa koondist aidata Euroopa Hõbeliiga turniiril, küll aga peaks ta koosseisus tagasi olema augusti teises pooles, mil Ungaris algab EM-finaalturniir.

Mäng algab Eesti aja järgi kell 21 ja mängust teeb otseülekande Eurovolley.tv.

Hõbeliiga alagrupiturniiri ajakava (Eesti aeg):

25.05 kell 21.00 Sloveenia – Eesti
29.05 kell 17.00 Portugal – Eesti
2.06 kell 17.00 Eesti – Sloveenia (Tartu)
8.06 kell 17.00 Eesti – Kreeka (Tartu)
12.06 kell 16.30 Kreeka – Eesti
15.06 kell 17.00 Eesti – Portugal (Tartu)

Rahvusnaiskonna koosseis:

Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatšev, Kristel Moor, Nette Peit, Kristiine Miilen, Anu Ennok, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Eliisa Peit, Mari Arak, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla. Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Marko Mett ja Oliver Lüütsepp, statistik Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson, füsioterapeut Madis Arumäe.

 

scroll to top