TÄISPIKKUSES | Robert Täht teenis oma esimesel Türgi-hooajal hõbemedali

Robert Täht. | Foto: Efeler Ligi

Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas teenis Türgi meistrivõistlustel tänavu hõbemedali, kaotades finaalseerias mängudega 2:3 Istanbuli Fenerbahcele. Otsustavas viiendas mängus jäädi külalistele alla 0:3 (14, 22, 19).

Paljuski oma emotsionaalsusele tuginev Fenerbahce haaras avageimis kiiresti mõnepunktilise eduseisu ja ühtlasi enesekindluse. Geimi keskel tegi alates 15:12 seisult kaheksapunktilise serviseeria Istanbuli klubi liider, hooaja keskel meeskonnaga liitunud kuubakas Hidalgo. Geimi võitis Fenerbahce lõpuks 25:14.

Teises geimis Arkas kogus end ning kuni seisuni 10:10 kulgesid meeskonnad võrdses taktis. Seejärel tegi aga Fenerbahce Hidalgo ja Wouter Ter Maati vedamisel spurdi ja liikus ette 19:14. Geimi lõpus õnnestus väljakuperemeestel küll mängu tagasi tulla ja vähendada kaotusseis 22:24-le, ent Fenerbahce suutis ikkagi geimivõidu vormistada.

Kolmandat geimi alustas Arkas taas hästi, juhtis 8:7, ent lagunes jälle geimi keskosas. Mängu viimased minutid kujunesid üksnes lõppseisu vormistamiseks ning Fenerbahce tiitlivõit saigi tõeks.

Izmiri Arkas Türgi liiga hõbedase auhinnaga. | Foto: klubi koduleht

Võrust pärit Tähe jaoks kujunes karjääri esimese suure finaali viimane mäng seeria halvimaks. Eestlane kogus 4 punkti (-7). Täht teenis 13 tõstet, millest realiseeris 3 (23%). Izmiri sidemängija Murilo Radke mängis Tähele hea vastuvõtu korral vaid mõne üksiku palli, üldjuhul sai eestlane tõste hädaolukorras. Tähe servi vastuvõtt oli 45%, üks punkti tuli blokiga. 25-aastane nurgaründaja kogus finaalseerias kokku 59 punkti.

Izmiri resultatiivseim oli täna Türgi koondise tulevikutäht Adis Lagumdzija 18 punktiga (+7), ükski teine meeskonna mängija kahekohalise punktiarvuni ei jõudnud. Fenerbahcele tõi Hidalgo 18 (+10) ja Ter Maat 15 punkti (+9).

Mõlemad finalistid olid Türgi meistriks tulnud varasemalt neljal korral, Fenerbahce viimati 2012. ja Arkas 2015. aastal. Fenerbahce treenerina võitis esimese tähtsama tiitli poolakas Mariusz Sordyl.

Täht tegi ajalugu juba poolfinaalis Istanbuli Galatasaray alistamisega, sest varem polnud ükski eestlane Türgi meistrivõistlustel finaalis mänginud. Esimese Eesti võrkpallurina sai Türgi meistrivõistlustel medali kaela Oliver Venno, kes aitas Istanbuli Galatasaray eelmisel neljapäeval pronksile.

Võrkpall24.ee tegi mängust portaali ajaloo esimese otseülekande, mida kommenteerisid Karl Rinaldo ja Renee Teppan. Ülekannet saab täispikkuses järele vaadata.