fbpx
Close

Üleplatsi-Teppan ja täismängu-Täht: Eesti mehed aitasid koduklubidel konkurentsis püsida

Renee Teppan. | Foto: Piraeuse Olympiakos

Reedene päev tõi välismaistelt võrkpalliareenidelt mitu rõõmusõnumit. Hiljuti Kreeka kõrgliigasse siirdunud diagonaalründaja Renee Teppan kerkis mängu resultatiivseimaks meheks ja aitas Piraeuse Olympiakosel kolmandat kohta säilitada. Kindla võidu võttis ka Poola kõrgliigas mängiva nurgaründaja Robert Tähe koduklubi Belchatowi Skra ja eestlane oli üle pika aja taas põhikuuikumees.

Olympiakose 3:0 (25:16, 25:23, 25:22) võidumängus liigas kuuendat kohta hoidva Kifisiase AOP üle tõi Teppan mängu parimana 17 punkti (+11). Eesti koondislane lõi ühe ässa, sai kirja 4 edukat sulustamist ja lahendas rünnakuid 60-protsendiliselt. Kifisiase poolel oli edukaim mees 12 punkti skoorinud Frixos Kotsakis (+6).

Teppani koduklubi on kogunud 27 punkti ja on tabelis kolmas, sama palju punkte on kogunud ka teisel kohal asuv iidne rivaal Ateena Panathinaikos. Olympiakosel on põhiturniiri lõpuni jäänud mängida 4 kohtumist.

Poola PlusLigas oli Robert Täht taas algkoosseisus ja sai kirja täismängu. Belchatowi 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) võitu Lublini Luki üle panustas Täht 10 punktiga (+9), mille seas oli 2 ässpallingut ja 1 sulustamine. Rünnakul lahendas eestlane punktiks 10-st tõstest 7 (70%). Mängu parimaks valiti Belchatowi teine nurgamees Dick Kooy, kes sai kirja 14 punkti (+7). Kümnendal tabelireal asuva Lublini ridades keegi kahekohalise punktisummani ei küündinud.

Belchatowi Skra jätkab Poola kõrgliigas samuti kolmandal positsioonil, samamoodi on Tähe klubil kogutud teise koha omanikuga sama palju punkte (43). Liiga liidrina jätkab valitsev Meistrite liiga tšempion Kedzierzyn-Kozle Grupa Azoty Zaksa, kes on kirja saanud vaid kolm punkti enam (46).

 

scroll to top