fbpx
Close

Keel loodab Pärnu uuelt leegionärilt olulist tulu: serv oli tal veel samasugune nagu minul, aga kaitses ja rünnakul on ta korralik

Avo Keel ja Gabriel Carvalho Cavalcante hommikusel treeningul Pärnu spordihoones. | Foto: Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi tervitas tänahommikusel treeningul uut nurgaründajat, Brasiilia kõrgliigast saabunud Gabriel Carvalho Cavalcantet.

Cavalcante on 22-aastane ja 198-sentimeetrine võrkpallur, kes mängis siiani Brasiilia meistriliiga viimases klubis Uberlandias. Tegu on noortemeeskonnaga, mis paikneb 12 vooru järel ainsagi võiduta kindlalt viimasel kohal. Noorest east hoolimata on Cavalcante esindanud Brasiilias juba viit klubi, lisaks on ta mänginud lühikest aega Araabia Ühendemiraatides Ajmani meeskonnas.

Võrkpall24 võttis ühendust Pärnu peatreeneri Avo Keelega, et uurida, milline mees klubi viies leegionär esmapilgul tundub olevat? “Ma arvan, et ta on meile kindlasti abiks. Ta paistab olevat tasaselt korralik nii rünnakul kui ka kaitses. Tema serv on hetkel kõige suurema küsimärgi all. Täna oli see veel samasugune nagu minul, aga eks homses trennis saab parema pildi ette,” rääkis Keel.

Kas Cavalcante võiks olla mänguklassilt sarnane Pärnu resultatiivseimale nurgaründajale Boriss Žuhhovile? “Ma väga loodan, et ta on ikkagi Žuhhovist parem mees,” vastas Keel. Ent mis saab senisest teisest põhinurgast Ivory Õuekallasest? “Vastavalt olukorrale saab ka teda kasutada. Kui ka nooruke Tõnis (Tallo) on olemas, siis on meil trennis juba neli nurgaründajat. Ja enam pole trennis üks, vaid lausa kaks temporündajat. Täitsa meeskonna moodi hakkame vaikselt välja nägema,” muigas juhendaja.

Erinevalt Pärnu sidemängijast Jo Mauriciost räägib uusim täiendus ka inglise keelt normaalselt. “Jah, mina pole suur “Londoni keele” asjatundja, aga sain temaga täna suheldud,” kinnitas Keel, kelle sõnul jäi eelneva nelja välismaalt leitud nurgaründajaga tehing erinevatel põhjustel katki.

Kui paberimajandus õnnestub korda ajada, debüteerib Cavalcante Credit24 Balti liigas juba reedel võõrsilmängus TalTechiga. Tema kaasmaalane Jo Mauricio aga pühapäevases tartlastega mängus saadud põlvevigastuse tõttu platsile ei jookse.

“Täna õhtul on ta tunnelis ehk MRT-uuringutel ja TalTechi vastu ta kindlasti ei mängi. Meie selle ala spetsialist Toms Zvonkovs on teinud tema põlvele erinevaid teste ja arvab, et väga hull seis pole. Ta saab kõndida ja igasugu liigutusi teha. Valu ilmneb vaid kükitamisel. Uuringute tulemused saame kätte reedel ja eks siis vaatame edasi, mis temast saab,” lisas Keel lõpetuseks.

scroll to top