fbpx
Close

Renee Teppan: tippvõistkondades sellist käitumist ja suhtumist tihti ei näe

Renee Teppan ja Gheorghe Cretu Eesti ajakirjanikele intervjuud andmas. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti rahvusmeeskond sai eile EM-il üllatuskaotuse, kui jäi tulemusega 0:3 alla esmakordselt suurvõistlusele kvalifitseerunud Montenegrole.

Meie koondise üks resultatiivseimaid oli 11 (+2) punktiga diagonaalründaja Renee Teppan, kes rääkis Eesti ajakirjanike ette astudes, et vastast alahinnati ja neil lasti oma mängu mängida.

“Tuleb tunnistada, et võib-olla me alahindasime vastast, kuna Montenegrol eile (üleeile – toim.) mäng ei sujunud. Me ei ole nii kõvad mehed, et võiksime kedagi alahinnata. Arvasime, et me ei pea kõike välja panama. Meil iseenesest alguses kõik jooksis, mehed tundsid ennast hästi ja lootsime, et paneme sellise hooga edasi nagu Poola vastu. Suurim viga oli see, et mängu alguses lasime neil mängus püsida ja sealt alates läks raskeks. Me ise andsime neile selle lootuse. Agressiivsusest jäi puudu ja kui läks punkt-punktis mänguks, muutusime närviliseks ja tahtsime kiireid lahendusi saada. Ma ei ütleks, et hüppasime lati alt läbi.”

“Räägime sellest ka, et Montenegro mängis hästi. Neil on väga korralikud mängijad. Uus sidemängija harrastas kiiret mängu ja ründajad tegutsesid korralikult. Müts maha nende ees. See, et nad esimeses mängus Hollandiga sellise kabeli said, oli pigem üllatus. Euroopa võrkpalli keskmine tase on kõrge. Teise geimi kaotus oli natuke ebatavaline meie jaoks. Ma ise tundsin, et saime ree peale. Paraku läks nii, nagu läks,” rääkis 25-aastane mängumees.

Pärnumaalt Selja külast pärit palluri sõnul kõik veel kadunud pole, kuigi tänane (eilne – toim.) kaotus oli väga ootamatu.

“Tõsi, oleme tulnud varasemalt väga rasketest seisudest välja. Kogu aeg ennast kehva olukorda panna ja loota, et ronime sellest välja, ei ole just kõige tervislikum. Unistame endiselt alagrupist edasisaamisest ja play-off‘is tegude tegemisest. Võib-olla kõlan hulluna seda juttu rääkides, kuna tabelis on kaks kaotust ja null punkti.”

“Kõik kaotused on valusad, tänane (eilne – toim.) oli ootamatu kõigile. Arvasime, et mäng tuleb lihtsam, kuid vastane tõestas vastupidist. Plaan oli agressiivselt peale minna, kuid ilmselt läksime liiga agressiivselt. Tahtsime liiga sirgjooneliselt ja kohati ka silmad kinni punkte saada. Meil on kvaliteeti, et mängida kannatlikku ja positiivset võrkpalli, kuid me olime kärsitud. Üldmängult oleme Montenegrost paremad. Paraku täna (eile – toim.) me seda näidata ei suutnud,” vaagis pärnakas.

Teppani sõnul tuleb eelseisvates matšis parandada oluliselt meeskonnavaimu.

“Ma arvan, et üks peamisi asju on kambavaim. Me oleme seda juba aastaid rõhutanud. Mingitel hetkedel isegi kõrvaltvaataja märkab, kuidas platsile moodustub ring, kust iga mees paneb oma nurka minema. See ei aita absoluutselt kaasa positiivsele sooritusele ja tulemusele. Tippvõistkondades sellist käitumist ja suhtumist tihti ei näe. Loll öelda, aga ka kaotusseisus olles tuleb asja natukene lõbusamalt võtta. Kaks geimi proovisime kärsituse ja vihaga üksteist ergutada. Ei toiminud. Kolmandaks geimiks oleks pidanud midagi muutma. Oledki 5:8 taga, aga proovi natukenegi naeratada. Mentaalselt me ei muutnud enda suhtumist ja seetõttu me kõik geimid ühe stsenaariumiga tappa saimegi,” lisas Teppan.

Eesti jätkab EM-finaalturniiri täna kell 20.00 Tšehhi vastu.

 

scroll to top