fbpx
Close

Päeva täht | Musta töö tegija, kelle hiljutist arengut koondises kõrgelt hinnatakse

Kristo Kollo (vasakul) Eesti koondise eilses mängus Montenegroga. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna eilsest 0:3 (23, 28, 23) kaotusest Montenegrole pole palju ilusat meenutada, ent päeva tähe tiitlile leiab siiski mõned kandidaadid.

Päeva täht: Kristo Kollo.

Peatreener Gheorghe Cretu sõnas pärast mängu tabavalt: “Saime küll lubamatu kaotuse, aga Kristo Kollo kohta pole mul ühtegi halba sõna öelda.” Tõepoolest, Kollo oli efektiivsusnäitaja poolest (+11) meie parim ja kogus 13 punkti. Rünnak hiilgav 67 protsenti (18-st 12), vastuvõtt keskpärane 43%. Lisa tuli ühe ässa näol. Ardo Kreek oli 9 punktiga (+8) väärt konkurent Kollole, ent lepib loodetavasti ka teise kohaga.

Kollo pole enam ammu esimeses nooruses mängumees – jaanuaris tähistab tartlane oma 30. sünnipäeva. Ometi peavad koondisekaaslased just teda meie rahvusmeeskonna viimaste aastate üheks suuremaks, kui mitte suurimaks arenejaks. On imetlusväärne, kuidas 2008. aastal koos Oliver Vennoga rannavolles juunioride maailmameistriks kroonitud mehest on saanud tänu targale tööle ja pühendumisele suhteliselt hilja rahvusvahelisel tasemel saalivõrkpallur.

Uuel hooajal Rumeenia esiklubi Galatiga Meistrite liigas kaasa lööv Kollo ei ole ega saagi kunagi meie koondise suurimaks ründestaariks, ent just tema aitab leevendada tühimikku, mis Keith Puparti taandumise järel koondises tekkis. Kollol on sarnaselt Pupartile korralik kaitsemäng ja rannavõrkpallurile omane pehme puude, mis teeb temast olulise meeskonnamängija. Ja tänu sellele, et meil on väljakul taolised mehed nagu Robert Täht ja Renee Teppan, kes vastaste tähelepanu blokis endale tõmbavad, saab Kollo vahel ka rünnakul lustida, nagu näitas eilne päev.

Rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top