Teppanilt 100 protsenti, aga Belchatowi medalijaht sai enneaegse lõpu

Renee Teppan. | Foto: Belchatowi Skra

Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra kaotas täna Poola meistrivõistluste veerandfinaali korduskohtumises koduplatsil 0:3 (20:25, 15:25, 21:25) Jastrzebski Wegielile, mis tähendab seda, et tiitlikaitsja jaoks on Poola liiga medalijaht selleks korraks lõppenud.

Põhiturniiri kuuendana lõpetanud Belchatowil oli täna selg vastu seina, kuna avamäng kaotati võõrsil 2:3. Kahjuks ei tuldud pingega toime ning saadi kindel 0:3 kaotus. Koduvõistkonna poolel alustas diagonaalründajana taas algkooseisus mängu Poola võrkpallilegend Mariusz Wlazly, kes tõi 8 punkti (0). Seljavigastuse küüsis vaevlev Eesti koondislane Teppan käis platsil esimeses ja kolmandas geimis ning kogus selle ajaga 3 silma (+1). Pärnakas realiseeris kõik 3 tõstet.

Belchatowi parimaks kerkis 15 silmaga (+2) iraanlane Milad Ebadipour. Võitjatele tõi kõige rohkem punkte Dawid Konarski (13, efektiivsus +7).

Olgugi et Belchatowi näol on tegu tiitlikaitsja, ei saa nende poolfinaali mittepääsemist suureks üllatuseks pidada. Põhiturniiril kogus Jastrzebski nimelt 12 punkti rohkem kui Belchatow.

Teises veerandfinaalis on ühe võidu kaugusel poolfinaalist Zawiercie, kes alistas kodus 3:2 Radomi. Otse pääsesid nelja parema sekka põhiturniiri kaks paremat ehk Kedzierzyn-Kozle Zaksa ja Varssavi Onico.

Veerandfinaalseeria kaotus ei tähenda Belchatowi jaoks veel puhkusele pääsemist. Nimelt jäävad Belchatowil koduliigas mängida veel viienda ja kuuenda koha mängud, lisaks püsitakse konkurentsis Meistrite liigas, kus 3. aprillil alustatakse poolfinaalseeriat Itaalia hiiu Lube vastu.