fbpx
Close

Treeningmängudes uut ametit proovinud Kollo jäeti ametlikus debüüdis ootamatult pingile

Kristo Kollo rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Kristo Kollo debüüt Rumeenia esiklubis Galati Arcadas kujunes vähese mänguaja tõttu oodatust tagasihoidlikumaks.

Hooajaeelsetes kontrollkohtumistes kuulus Kollo kolme erineva Bulgaaria klubi vastu põhikoosseisu. Mängus Hebariga jäi tema arvele 13 (+9) ja Montanaga 8 punkti (+4). Et meeskonna teine diagonaalründaja on vigastatud, katsetati tartlast Sofia CSKA vastu just sel positsioonil – tasuks 15 punkti (+7). Galati võitis Hebarit 3:2, Montanast ja CSKA-st saadi jagu 3:0. Muide, Hebari resultatiivseim oli mängus Galatiga endine Tartu diagonaal Bradley Gunter, kes kogus 17 punkti (+6).

Hooaja avamängus oli olukord aga muutunud. Galati võitis eile Buzau Gloriat kodus 500 pealtvaataja ees kindlalt 3:1 (-21, 21, 18, 19), ent Kollo pääses väljakule vaid episoodiliselt esimeses ja kolmandas geimis. Nurgaründajatest eelistas peatreener Sergiu Stancu seekord eestlasele Marian Balat ja Milos Terzicit, kes kogusid vastavalt 14 (+7) ja 10 punkti (+3). Meeskonna tulemuslikem oli diagonaalründaja kogenud hollandlane Niels Klapwijk 28 punktiga (+15).

Rumeenia kõrgliigas osaleb tänavu kümme klubi. Teise vooru mänge ja ajakava liiga koduleht veel avaliku infona ei jaga.

Meistrite liigat alustab Galati novembri alguses teisest eelringist, kus vastaseks on Serbia klubi Novi Sad.

Loe ka: Teppanit asendanud Chizoba kerkis debüüdil resultatiivseimaks, täna vastamisi Pulk ja Tammemaa
Loe ka: Pulk debüteeris serviässaga ja aitas Chaumont’i võidule tiitlikaitsja üle, Kreek rajas Pariisi omanimelise müüri

scroll to top