fbpx
Close

Operatsioonist taastuv Hurt: Tammearul on pikkust ja hüpet kõvasti, pane sinna veel vollest tulenev osavus juurde ja ongi kõik olemas

Albert Hurt. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki meeskonna üheks põhitegijaks võib kujuneda võrukas Albert Hurt, kes näitas end eilses 3:1 võidumängus Jelgava vastu heast küljest.

Suvel pärast viit Tallinnas veedetud aastat Tartuga käed löönud Hurt tunneb, et muudatus oli vajalik. “Asi polnud isegi niivõrd pakkumises, vaid linnas. Soovisin keskkonnamuutust ja tahtsin Tartusse tulla. Tartu on ka kodule oluliselt lähemal. Kui trennidest on näiteks poolteist päeva vaba, siis saan Võrru koju minna.”

20-aastane nurgaründaja tundis heameelt, kui kuulis, et ka temast täpselt kaks korda vanem Kert Toobal meeskonnaga liituda otsustas. “Teadsin juba enne lepingu sõlmimist, et selline võimalus on õhus, ja lootsin kontrahti allkirjastades, et ka Kert teeb sama peagi. Nii läkski ja mul on selle üle väga hea meel. Võimalus Kerdiga koos mängida tuleb edukalt ära kasutada.”

“Kert on meeskonnas oluline lüli nii väljakul kui ka selle kõrval. Sidemängijal on otsustavatel punktidel suur vastutus, sest tema peab otsustama, keda sellistel hetkedel ründajatest usaldada. Samas on Kerdi suur pluss seegi, et ta on treeningutel justkui meie kolmas treener, kes aitab ka nõuga,” kiidab Hurt.

Eilse mängu 20 punkti (+12) Hurt üle ei tähtsusta. “Punktid jaotuvad mängijate vahel nii, nagu sidemängija tõsteid jagab. Jelgava vastu tuli selline rünnakukoormus ja punktiskoor ka ilmselt seepärast, et Stefan (Kaibald) põlveprobleemi tõttu ei mänginud (teda asendas Siim Tammearu – toim.).”

Kui Tartu ainus leegionär, diagonaalründaja Curtis Stockton mängib parasjagu Austraalia koondisega maailma karikasarja ning Kaibaldit segab vigastus, siis ka Hurt ei saa veel murevabalt tegutseda.

“Käisin suvel vasaku põlvega operatsioonil. Põlves on siiani sees operatsioonijärgne kõva kude, mis tuleks välja saada. Midagi hullu pole, aga korras samuti pole. Praegu on koormus Curtise puudumise tõttu suur, aga kui ta tagasi tuleb, siis saab jalale natuke puhkust anda,” teab Hurt. “Võrreldes kontrollmängudega tunnen end siiski mänguliselt palju paremini.”

Mullu Eesti koondises tuleristsed saanud Hurt meeskonnasisest konkurentsi ei pelga, pigem vastupidi. “Kuna tänavu mängivad kõik meeskonnad põhiturniiril omavahel kolmel korral läbi, siis mängupuudust ei tohiks kellelgi tekkida. See on hea, et vahepeal saab vajadusel vahetust. Minu arust on konkurents üleüldiselt hea, sest see ei lase mugavustsooni langeda,” ütleb 190-sentimeetrine Hurt.

Tartu meeskonna suurimaks punktikütiks on kerkinud esimestes mängudes 18-aastane nurgaründaja Märt Tammearu, kes tegutseb Stocktoni puudumisel ajutiselt diagonaalründaja kohal. “Pikkust ja hüpet on tal kõvasti, tänu sellele saab ta vajadusel edukalt diagonaalina hakkama. Pane sinna veel rannavõrkpallist tulenev osavus juurde ja Märdil ongi kõik olemas. Meil on tänavu igal positsioonil sellisel tasemel mehed, kellega oleme kõigeks võimelised. Aga liiga paremate klubide tase on tänavu muidugi eriti ühtlane,” lisab Hurt lõpetuseks.

Tartu jätkab hooaega täna, kohtudes kell 18.00 võõrsil Riia Tehnikaülikooliga.

Loe ka: Toobali tõsted ja noorte rünnakuliidrite superesitused tõid tiitlikaitsjale hooaja avavõidu
Loe ka: TalTech võttis Eesti ja Läti tempolegendide duellis viimaste aastate ühe erilisema võidu!

scroll to top