fbpx
Close

Täht elust Perugias: tahan näha, kas olen valmis suures klubis mängima või on minu tase natukene madalamal

Robert Täht (keskel). | Foto: Perugia Facebooki leht

Uueks hooajaks Itaalia ja ühtlasi ka maailma tippklubisse Perugiasse siirdunud Robert Täht on näidanud end hooajaeelsetes mängudes heast küljest.

Viimases võidumängus Itaalia esiliigaklubi Lagonegro vastu 18 punktiga üleplatsimeheks kerkinud Eesti koondislane rääkis Võrkpall24’le antud usutluses, et vorm pole pärast EM-i langenud.

“Vorm on tegelikult hea. See oli ka EM-i ajal hea. Kõik see ettevalmistus, mis sai enne suurturniiri tehtud, kandub üle uueks hooajaks. Siia (Perugiasse) saabudes oli hea ettevalmistus all. Võitlesin natuke oma õlaga, mis hakkas EM-i ajal tundma andma, aga sellega peaks nüüd enam-vähem korras olema. Hetkel liigub kõik õiges suunas,” sõnas 26-aastane mängumees.

Euroopa meistrivõistlustele, mis Eesti koondisele oli kõike muud kui õnnestumine, enam Täht ei mõtle. Samuti ei tee eestlasele muret operatsiooni vajanud põlv.

“Mingis mõttes tuli analüüsida, miks nii üldse läks. Kui veel EM-ist korraks rääkida, siis kõige rohkem on kahju mängijatest ja koondise abipersonalist, kes terve selle pika perioodi rabelesid ühe eesmärgi nimel. Eesmärki me kahjuks ei täitnud ja paratamatult tekib küsimus, et miks ja kuidas nii läks. Me ei leidnud oma harmooniat üles. Klubikaaslased Ukraina ja Hollandi koondisest olid väga üllatunud, et meie alagrupist edasi ei pääsenud. Lõppude-lõpuks on see ikkagi sport ja sellest tuleb üle olla.”

“Nüüd on uus klubi, uued eesmärgid. Tänu sellele on EM vaikselt ununema hakanud. Tuleb ettepoole vaadata. Tänavune EM mõjus nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kui sul on peas kõik korras, siis on ka keha heas seisus. Aga tuleb tunnistada, et vaimsele poolele mõjus see turniir rängalt. Kui ma endast ainult räägin, siis tunnetasin, et vorm oli hea. Tundsin ennast väljakul väga mugavalt, olgugi, et olin taastumas põlveoperatsioonist. Ausalt öeldes ma polegi enam põlvele mõelnud, kuna tegelesin õlaga, mis oli peamiseks põhjuseks, miks ma viimast mängu Ukraina vastu kaasa ei teinud. Õlg sai liiga suurt koormust ja ei pidanud lihtsalt enam vastu, kuid tundub, et põlv on iseenesest ära paranenud,”  arutles nurgaründaja.

Küsimusele, mis on suurimad erinevused Perugia ja teiste klubide vahel, kus Täht on mänginud, vastas ta nõnda: “Kõigepealt iseenda positsioon klubis. Kui Izmiris olin kindel põhimängija, kelle otsa vaadati, siis siin tuleb tõestada iga päev, et väärid kohta selles klubis. Lihtne ei saa kindlasti olema. Lubinisse siirdudes oli kõik uus ja huvitav, kuna tegemist oli ikkagi esimese välismaa meeskonnaga, kus pallinud olen. Perugias olen enam-vähem samas seisus, lihtsalt tase on teine. Tasapisi elan rütmi sisse. Tuleb karm hooaeg, palju mänge ja reisimisi.”

“Kui tasutajõududest rääkida, siis Lubinis aeti väga minimaalselt asju. Izmiris oli n-ö köögipool juba väga suur. Perugias korruta see kahega. Ma olen siin peaaegu kolm nädalat olnud ja paljude inimeste nimesid ja tööülesandeid ei tea siiani. (Muigab.) Trennides on asjapulki rohkem, kui mängijaid ise. Suures pildis on võrkpall ju sama, aga siin on treeningud intensiivsemad kui eelnevates klubides. Kuna praegu on veel käimas ettevalmistusperiood, siis võrreldes Lubini ja Izmiriga on trenne rohkem. Täna peame ühe kontrollkohtumise ja alles homme on puhkepäev. Ilmselt sellises tempos läheme hooaja lõpuni,” seletas Täht.

“Klubi ise asub jõuka ja vaese piirkonna vahel. Ma ei ole jõudnud veel turisti mängida. Hetkel on marsruut olnud saali ja kodu vahel. Paar korda olen toidupoes käinud, aga sellega on asi piirdnud. Tundub ilus linnake. Hooaeg on pikk ja küll jõuan linna ka lähemalt näha,” rääkis 191-sentimeetrine mängumees.

Lisaks suurele klubile, esindavad meeskonda ka suured nimed eesotsas värske Euroopa meistri serblase Aleksandar Atanasijevici ja maailma parimaks võrkpalluriks peetava Wilfredo Leoniga, kes parasjagu esindab koos Perugia peatreeneri Vital Heyneniga Poola koondist maailma karikasarjas. Tähe sõnul on sisekliima klubis igati hea.

“Kui oled juba mõnda aega suures võrkpallis ringi tiirelnud, erinevaid mehi näinud ja nendega rääkinud, siis saad aru, et ka kõige suuremad nimed on täiesti normaalsed inimesed. Ühist keelt ei ole väga keeruline leida. Sellist asja, et keegi peab ennast teistest paremaks, selles võistkonnas kindlasti pole. Kõik tuleneb ikkagi inimesest endast, mitte tema oskustest või nimest. Ma arvan, et väiksemates klubides mingid mehed kujutavad endale asju palju rohkem ette. Siin on kõik täiesti normaalsed mehed,” sõnas nurgaründaja.

Uueks hooajaks on nii Tähel kui ka klubil eesmärgid kõige kõrgemad.

“Minu põhieesmärgiks on klubi aidata nii palju kui võimalik. Mõistagi soovin olla kõige tähtsamates mängudes platsil ja olla see mees, kelle seljal on vastutusekoorem. Kuid annan endale aru, et siin on välismaalaste piirang, mis teeb minu olukorra raskemaks. Keeruline olukord, kuid peatreener Vital Heynen on sellise meeskonna kokku pannud ja ilmselt on tal mingid ideed välja kujunenud, kuidas ta sellise võistkonnaga mängida tahab. Tulin Perugiasse, et tunnetada ära võrkpalli täielik tipp ja näha, mis minu sees on. Tahan näha, kas olen valmis igas mõttes suures klubis olema või on minu tase natukene madalam,” ütles võrukas lõpetuseks.

scroll to top