fbpx
Close

Ennemuist tõttas tuttavale treenerile appi ja naasis kõrgliigas väljakule

Siim Ennemuist jooksis Selveri särgis väljakule nelja-aastase pausi järel. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Laupäeval võis Credit24 Meistriliigas Tallinna Selveri ridades väljakule jooksmas näha liiga läbi aegade üht silmapaistvamat blokimeest Siim Ennemuisti, kes realiseeris 3:0 võidumängus Pärnu üle vahetusest sekkununa kolmest tõstest kaks.

31-aastase Ennemuisti viimane tõsisem saalihooaeg jäi kahe aasta taha, kui ta Saaremaad esindas, ent põlvevigastuse ja sellest tekkinud muude ebakõlade tõttu Pärnusse siirdus ning seejärel karjääri lõpetada otsustas. Eelmisel hooajal, mil temporündaja juba n-ö tavatööle oli läinud, käis ta meistriliigas väljakul korra, kui hooaja esimeses pooles ühes kohtumises ootamatult Pärnut esindas. Suvel lõi saarlane usinalt kaasa Eesti karikavõistluste etappidel, uue hooaja alguses mängis ta aga karikavõistlustel kaasa Viljandi ridades.

“Siim hakkas meie treeningutel käima oktoobris,” avalikustas meeskonna peatreener Rainer Vassiljev. “Palusin teda appi ja ta oli nõus tulema. Siim teeb meiega kaasa ühe või kaks trenni nädalas. Eelkõige seisnebki tema abi treeningutel kvaliteedi tõstmises, aga vajadusel ja võimalusel võib ta meid aidata ka mängudes. Just nii seekord läkski. Kuna (Marx) Arut vaevab väike seljaprobleem, siis otsustasime, et ei võta teda Pärnusse kaasa. Tema asemel tuli mängule Siim. Suhtume temasse kui oma mängijasse.”

Kas Ennemuisti tase on Marx Aru, Mihkel Varblase ja Helger Häälega veel võrreldav? “Ega see blokivaist kuhugi ära ei kao,” muigas Vassiljev. “Edasi sõltub juba kõik sellest, kui kiiresti ta keha ja käed liiguvad. Siimu kogemused ja olek annavad meie võistkonnale omajagu juurde ja ma ei välista, et võime teda ka hooaja tähtsamates mängudes kasutada. Esimene samm on igatahes tehtud.”

Peatreeneri sõnul peab Ennemuistiga hoolikalt ringi käima, et vana põlveprobleem, millele aastate eest lahendust ei leitudki, taas esile ei kerkiks. “Hoiame Siimu treeningkoormust täpselt sellisena, et põlv muret ei teeks,” kinnitas Vassiljev.

Kas Ennemuist on võetud juba ka Selveris palgale? “Lepinguid ja kokkuleppeid ei saa ma avalikustada,” ütles Vassiljev muheledes. Ta andis siiski mõista, et taolises olukorras, kus mängija käib vastavalt võimalustele nädalas ühe või kaks korda trennis, suuri lepinguid ei sõlmita.

Muide, Selveri viimane Eesti meistritiitel pärineb hooajast 2016/17, mil nii Vassiljev kui ka Ennemuist meeskonnas olid.

scroll to top