Zaitsev jäi Kuldliiga võitjate vastu püstihätta, kuid Itaalia tagas ikkagi viimasena koha veerandfinaalis

Gianlorenzo Blengini juhendamas Itaalia meeskonda, Ivan Zaitsev (nr 9) taamal pead kuivatamas.| Foto: EPA/Scanpix

Tänavuste Euroopa meistrivõistluste viimane veerandfinalist on Itaalia, kes alistas eile õhtul Nantes’is juunikuise Euroopa Kuldliiga võitja Türgi 3:0 (22, 18, 21).

Võitjate parim oli Ivan Zaitsevi asemel avageimis mängu sekkunud diagonaalründaja Gabriele Nelli, kes kogus 14 punkti (+11). Simone Anzani lisas 12 (+7) ja Osmany Juantorena 10 punkti (+6). Zaitsev vahetati kiiresti välja, kuna kuuest tema rünnakust neli lõppesid vastaste blokipunktiga. Türklastele tõi Adis Lagumdzija 11 (+4) ja Burak Güngör 10 punkti (+2). Kui servi vastuvõtt ja blokk oli Türgil üllatuslikult Itaaliast parem, siis rünnakuid lahendasid omakorda Gianlorenzo Blengini hoolealused oluliselt edukamalt (56% vs 38%). Muide, ka kahe aasta tagusel EM-il alistas Itaalia pääsu eest kaheksa parema sekka just Türgi 3:0.

Veerandfinaalis kohtub eelmise EM-i viies meeskond Itaalia Prantsusmaaga, kes on näidanud sel turniiril väga head mängu. Kaheksandikfinaalis alistas Prantsusmaa 3:0 Soome.

Poola ja Saksamaa ning Venemaa ja Sloveenia selgitavad esimesed poolfinalistid täna, homme on Prantsusmaa ja Itaalia ning Serbia ja Ukraina kord.

EM-i play-off’i tabel. | Allikas: Vikipeedia