fbpx
Close

Üllatus Tamperest: hõreda koosseisuga Venemaa kaotas türklastele

Võidumängus Venemaa vastu särasid nii Adis Lagumdzija (paremal, 12) kui ka 19aastane Ramazan Mandiraci (vasakul, 1). | Foto: CEV

Neljapäeval jätkusid mängud Tamperes C-alagrupis. Sündis turniiri esimene suurem üllatus, kui vastne olümpiafinalist Venemaa kaotas 1:3 (27:29, 25:16, 21:25, 19:25)Türgile.

Tuomas Sammelvuo hoolealused sõitsid peatreeneri kodumaale alagrupiturniirile hõreda koosseisuga. Vigastused on jätnud mitmed staarmängijad Venemaa ridadest kõrvale. Eriti nukker on seis diagonaalründajate osakonnas, kus lisaks Maksim Mihhailovile ei näe Tamperes mängimas nii Viktor Poletajevit kui ka Maksim Žigailovit. Olude sunnil mängis kohtumises Türgiga tavapäraselt nurgaründaja rollis palliv Jegor Kljuka hoopis diagonaali positsioonil. 209-sentimeetrine mängumees tõi idanaabrite parimana 20 punkti (efektiivsusnäitaja +14).

Suve hakul Kuldliiga finaalturniiril ka Eesti koondisel selja prügiseks teinud Türgi ridades säras lisaks Adis Lagumdžijale kõigest 19-aastane nurgaründaja Ramazan Mandiraci. Mõlemad kogusid 19 punkti (vastavalt +16 ja +13).

Türklaste sidemängija Murat Yenipazar jäi Euroopa võrkpalliliidule antud intervjuus tagasihoidlikuks: “See on kõigest algus, pikk turniir on veel ees. Ma usun, et hoolimata võidust suudame me siiski oma mängu turniiri jooksul parandada.”

Teises C-alagrupi kohtumises olid vastamisi Holland ja Hispaania. Eeldatava favoriidina mängule vastu läinud Holland võttis 3:0 (25:23, 26:24, 25:22) võidu.

scroll to top