fbpx
Close

18-aastane Meius kerkis esmakordselt üleplatsimeheks ja vedas TalTechi tabelis viiendaks

Rasmus Meius. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Credit24 Meistriliiga tänases ainsas mängus oli võidukas Tallinna Tehnikaülikooli meeskond, kes alistas kodus kindlalt 3:0 (20, 20, 15) Leedu esiklubi Gargždai Amber-Volley.

Esmakordselt kerkis Balti liigas meeskonna resultatiivseimaks 18-aastane Rasmus Meius, kes kogus üleplatsimehena 15 punkti (+13). Meius realiseeris 15 tõstest 11 (73%), lisa tuli kahe bloki ja kahe ässa näol. Nii rünnakul (61% vs. 43%) kui ka servi vastuvõtul (60% vs. 40%) vastastest üle olnud TalTechile lisasid Valentin Kordas 14 (+9) ja kapten Tamur Viidalepp 10 punkti (+6). Elu esimese serviässa lõi kõrgliigas 17-aastane temporündaja Remo Torn, kes pääses väljakule vahetusest. Just tema kolme servi pikkune seeria lõpetas ka kohtumise.

Gargždaile tõi Robert Juhnevitš 10 (+6) ja Audrius Knasas 7 punkti (0). Leedukate peatreener Saulius Matikonis kasutas sarnaselt eilsele 0:3 kaotusmängule Pärnuga kõiki mehi, sest kolme päeva jooksul tuleb neil võõrsil ära pidada kolm kohtumist. Homme kell 14.00 on Gargždai vastaseks Tallinna Selver.

Tänane võit tähendas aga seda, et TalTech kerkis tabelis juba viiendaks, olles kogunud 14 punkti. Mööduti nii Jekabpilsist kui ka Riiast, kellel on vastavalt 12 ja 11 punkti (Jelgava ja Daugavpilsi mängud tühistatakse, sest nad jätsid hooaja pooleli). Esineliku moodustavad aga Saaremaa, Tartu Bigbank, Tallinna Selver ja Pärnu, keda TalTechil enam püüda pole võimalik. Hooaega bravuurikalt alustanud ja Tartu Bigbankilt punkti napsanud Gargždai jätkab võiduta ja on tabelis viimane ehk kaheksas, ent pääseb samuti play-off’i.

scroll to top