Pärnu ja Selver võtsid nädalavahetusest maksimumi, Tartu TalTechi vastu ei vääratanud

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Linköping VC

Credit24 Meistriliigas toimus täna kolm kohtumist – võidurõõmu said nautida Tartu BigBank, Pärnu Võrkpalliklubi ja Tallinna Selver. Kõik kolm klubi jätsid vastased geimivõiduta.

Päeva esimeses kohtumises alistas Tartu BigBank kodus TalTechi tulemusega 3:0 (25:21, 25:12, 25:17). Kindla võidu teeninud Tartu parimaks kerkis Kevin Soo, kes tõi 10 punkti (+9), realiseeris 8 tõstest 5 (63%), sai kirja 3 blokipunkti  ja lõi 2 serviässa. Kolmandas geimis puhanud Märt Tammearu lisas 8 punkti (+5), lõi 8 tõstest punktiks 4 (50%), lisas 3 blokipunkti ja lõi ühe ässa. TalTechi resultatiivseim oli nurgaründaja Valentin Kordas, kes tõi küll 12 punkti (+5), kuid mängumehe rünnakuprotsent oli võrdlemisi madal (34). Täna ebaõnnestus Mihkel Nuut, TalTechi üks rünnakuliidreid, kes suutis 11 tõstest realiseerida ühe (9%). Tartlaste rünnakuprotsendiks oli 52, vastastel 29. Vastuvõtuprotsent oli vastavalt 59 ja 41.

Pärnu alistas kodus Riia Tehnikaülikooli 3:0 (25:10, 25:20, 25:22). Võitjate poolelt säras täna enim 18-aastane Tony Tammiksaar, kes tõi 14 punkti (+11), realiseerides 15 tõstest 8 (53%), tuues 4 blokipunkti ning lüües 2 serviässa. Punkti vähem (13; +9) kogus brasiillane Ygor Duarte, kes suutis realiseerida 20 tõstest 12 (60%) ja lüüa ühe serviässa. Lõunanaabrite tulemuslikem oli 30-aastane Vitalijs Cinne, kes tegi kaasa kaks viimast geimi ning tõi Riia klubile 12 punkti (+7). Pärnakate vastuvõtt oli 63, vastastel 51. Rünnakuprotsent oli vastavalt 55 ja 44.

Päeva viimases kohtumises võitis Tallinna Selver kodusaalis 3:0 (25:18, 25:21, 25:16) Jelgava Biolarsi. Selveri resultatiivseimaks oli täna Matej Šmidl, kes tõi 16 punkti (+5). Diagonaalründaja realiseeris 31 tõstest 12 (39%), tõi 3 blokipunkti ja sai kirja ühe serviässa. Šmidl lõi 11 servi, kuid eksis lausa viiel korral. Eilse mängu resultatiivseim Oliver Orav tõi täna 12 punkti (+8) ja näitas väga head tööd vastuvõtul (79%). Kaotajate resultatiivseim oli Marcis Jirgenson, kes tõi 9 punkti (+1) ja tegi rünnakul tööd 45% vääriliselt. Selveri rünnakuprotsent oli 47, vastastel 38. Vastuvõtuprotsent oli vastavalt 68 ja 37.

Tartu Bigbank asub liigatabelis 49 punktiga 2. kohal, Selver 43 punktiga 3. positsioonil, Pärnu 33 punktiga 5. kohal, Riia Tehnikaülikool 19 punktiga 6. kohal, TalTech 18 punktiga 7. kohal ja Jelgava 14 punktiga 8. kohal. Selver ja Pärnu on pidanud 21 kohtumist, Tartu, Jelgava ja Riia Tehnikaülikool 20 kohtumist ning Taltech 19 kohtumist.

Järgmised kohtumised peavad Eesti klubid Credit24 Meistriliigas 6. veebruaril, kui kell 19 kohtuvad Kuressaares Saaremaa ja Taltech ning ülikoolilinnas Tartu ja Pärnu.